Vidaus šviestuvai optimaliam namų apšvietimui

Bene kiekvienos namų erdvės interjerui gali pasitarnauti kelių naudingų apšvietimo patarimų pritaikymas. Planuodami tinkamą apšvietimą bet kuriai pasirinktai erdvei, galėsite suteikti jai ne tik daugiau funkcionalumo, tačiau taip pat sukurti ir tinkamą bei jaukią atmosferą.

Natūralus apšvietimas

Natūralus apšvietimas atkeliauja iš saulės arba iš degimo šaltinių, tokių kaip židinys ar žvakės. Formuojant kambario interjerą visuomet būtina atsižvelgti į dienos šviesą, kadangi langams taip pat reikės skirti dėmesio, pasirenkant užuolaidas, roletus ar žaliuzes, tokiu būdu kontroliuojant į kambarį patenkančią šviesą. Taip pat švelni šviesa, kurią skleidžia žvakės ar židinys, kambariui gali suteikti daugiau jaukumo.

Energijos tausojimas

LED lemputės per pastarąjį laikotarpį spėjo sulaukti labai didelio populiarumo, kadangi tai tampa labai puikiu energijos ir lėšų taupymo būdu. Todėl galvojant apie būsto vidaus apšvietimą, negalima pamiršti ir apie energijos taupymo sprendimus.

Skirtingų rūšių vidaus šviestuvai

Vidaus šviestuvai pasižymi didžiuliu asortimentu, todėl verta įvardinti bent keletą populiariausių:

  • Pakabinami vidaus šviestuvai;
  • Įleidžiami vidaus šviestuvai;
  • Lubiniai šviestuvai;
  • Pastatomi šviestuvai;
  • Sieniniai šviestuvai.

DAUGIAU APIE VIDAUS ŠVIESTUVUS: https://e-sviestuvai.lt/305-vidaus-sviestuvai

Poveikis nuotaikai

Apšvietimas vaidina labai svarbų vaidmenį kiekviename kambaryje vyraujančiai nuotaikai ir patogumui. Tačiau norint, kad kambarys iš tikrųjų būtų labai šviesus, visuomet patariama pasistengti pasirūpinti visais trimis apšvietimo lygiais:

  • Akcentinis apšvietimas: tokio apšvietimo pasirinkimo atveju yra siekiama pabrėžti tam tikras didesnio dėmesio vertas interjero detales, pvz., meno kūrinius, išskirtinius augalus ar kt.
  • Bendras aplinkos apšvietimas: pagrindinis kambario apšvietimas atkeliauja iš pakabinamų, įleidžiamų ar lubinių šviestuvų.
  • Apšvietimas konkrečiai paskirčiai: kryptingas apšvietimas paprastai naudojamas skaitymui, rašymui ar įvairioms darbinėms užduotims atlikti.

Kambarių paskirtys

Kiekviena namų erdvė reikalauja skirtingo apšvietimo. Pavyzdžiui, tokioms erdvės kaip virtuvė yra reikalingas ryškus bendras apšvietimas, kartu su šviestuvais, įmontuojamais po spintelėmis ar virš kitų maisto gamybai skirtų vietų. Tuo tarpu gyvenamieji kambariai reikalauja tiek bendro apšvietimo, tiek ir papildomo apšvietimo, skirto skaitymui, bei mažesnio intensyvumo apšvietimo, kuris leistų netrikdomai žiūrėti televizorių. Vonios kambariui geriausia rinktis tiek įleidžiamus šviestuvus, tiek ir papildomą apšvietimą iš abiejų veidrodžio pusių, užtikrinant, kad nebūtų jokio šešėlio.

Šviesos reguliariai (dimeriai)

Kadangi šviesos reguliavimo jungikliai (dar kitaip vadinami dimeriais) bet kuriam apšvietimui suteikia daugiau universalumo, tai tampa labai veiksmingu ir visiškai nebrangiu sprendimu, kuomet bandoma pasirūpinti skirtingų būsto erdvių apšvietimu. Šviesos reguliavimui skirti jungikliai padeda lengviau sutaupyti daugiau elektros energijos, prailginti lempučių tarnavimo laiką ir užtikrinti, kad kiekviename kambaryje norimu metu būtų naudojamas optimaliausias apšvietimas.

Linijiniai kraipomi šviestuvai ir šviestuvų sistemos

Dar vienas labai universalus sprendimas formuojant skirtingų būsto erdvių apšvietimą, yra linijiniai kraipomi šviestuvai ir šviestuvų sistemos, kurių pagalba galima koreguoti šviestuvų skleidžiamos šviesos kryptį, tokiu būdu kaskart pasirenkant tinkamiausią apšvietimą.

Įleidžiami šviestuvai

Įleidžiami šviestuvai yra puikus pasirinkimas bene kiekvienoje namų erdvėje. Viena viso to priežasčių – tai galimybė juos integruoti į lubas, sukuriant labai harmoningą ir tolygų interjerą. Be to, jei atitinkamo kambario išplanavimas tai leidžia, įleidžiami šviestuvai gali būti sumontuoti bet kurioje vietoje, kurioje pritrūksta apšvietimo, siekiant optimaliai ir tolygiai apšviesti visą erdvę. Taip pat nereikia pamiršti ir jau minėtų šviesos reguliatorių, kurių pagalba toks apšvietimas taptų dar universalesnis.

Taigi, paminėtas ne vienas sprendimas, kurį galite pasitelkti formuodami tinkamą bet kurios jūsų būsto erdvės apšvietimą, todėl dabar belieka sudaryti būsimų darbų planą, pasirinkti tinkamus vidaus šviestuvus ir įgyvendinti numatytą projektą.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.