Šiuolaikiški lietuvių dailininkų paveikslai

Jeigu jus domina lietuvių dailininkų paveikslai ir norėtumėte jų įsigyti, pirmiausia daugiau sužinokite apie šalies menininkus bei jų idėjas, atsispindinčias kūriniuose. Galbūt jus labiau patrauks tie darbai, kuriuose išreikštos idėjos bus artimos jums. Taigi, pristatysime keletą šiuolaikinių lietuvių dailininkų.

Arūnas Žilys ir jo paveikslai

A. Žilys gimė 1953 metais Vilniuje, jis baigė Vilniaus dailės akademiją ir yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys.

Tai Lietuvoje ir užsienyje įvertintas menininkas, kuris jau daugiau nei dvidešimt metų užsiima vien kūryba. A. Žilio tapyti paveikslai bei reprodukcijos sėkmingai parduodamos galerijose ir aukcionuose. Dailininkas yra surengęs ne vieną parodą prestižiškiausiose pasaulio galerijose, jis bendradarbiauja su Holivudo kino kompanijomis, o paveikslai ir juvelyrika panaudoti įvairiuose užsienio kino filmuose.

A. Žilio paveikslai primena postmodernizmo stilistiką, tačiau jie išsiskiria savo grožiu ir estetika. Darbuose galima pamatyti teatro ir fantastikos elementų, belyčių personažų, kurie tarsi juda dekoracijų fone.

Tapytoja Eurika Urbonavičiūtė

Dailininkė aktyviai pradėjo tapyti nuo 2009 metų, šiuo metu jos kolekciją sudaro apie 60 darbų, kuriuos yra įsigiję kolekcionieriai Lietuvoje ir užsienyje. 2011 metais menininkei suteiktas tautodailininkės vardas. 2015 metais E. Urbonavičiūtė prisijungė prie Prancūzijos meno asociacijos Mondial Art Academia, kurioje jos darbai sulaukė pripažinimo.

Dailininkė apie save sako, jog jos paveikslai nėra skirti plačiam vartojimui, kiekvienas paveikslas unikalus ir kuriamas nuo 1 iki 3 mėnesių. Autorė koncentruojasi ne į kiekybę, bet – kokybę. Paveiksluose galima pamatyti mistinių baltų kultūros elementų, tautodailės simbolių, zodiako ženklų. Tarp Eurikos darbų yra paveikslai „Eglė žalčių karalienė“, „Sodininkė“, „Santarvė“, jie spinduliuoja harmonija, darna, gausa.

Piotras Kostinas

P. Kostinas ukrainiečių kazokų kilmės dailininkas, skulptorius, scenografas, meno istorikas, gimęs 1954 metais. Vilniuje apsigyveno 1986 metais. Dėl domėjimosi Rytų kultūra, kovos menais gavo Samurajaus slapyvardį. Jo paveikslai piešti aliejinės tapybos technika, kiekviename kūrinyje slypi užkoduota filosofinė mintis ir potekstė. Darbai geriausiai atsiskleidžia prie tam tikro apšvietimo, kuriame išryškėja smulkios detalės, jie spinduliuoja meile ir gera energija. 

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.