Išskirtiniai skandinaviški šviestuvai – ideali detalė minimalistiniame interjere

Skandinaviškas dizainas pasižymi aiškiomis ir kartu paprastomis linijomis, minimalizmu ir  išskirtiniu funkcionalumu, dėl kurio nereikia aukoti estetikos. Šiaurės šalių gyventojai itin vertina gamtą ir buvimą lauke. Šios tautų savybės ir atsispindi jų būsto interjere. Skandinavai nelinkę slėpti po kilimais išskirtinių medžio grindų. Vienas populiariausių dekoro sprendimų yra naminiai augalai, padedantys į vidų įnešti bent šiek tiek gamtos žalumos. Šiaurėje žiemos gilios, ilgos ir tamsios. Tokiomis dienomis ir vakarais labiausiai ir vertinamas jaukus laikas namuose. Jaukumui sukurti naudojamos šiltos ir malonios liesti tekstūros (kailis, mezginiai). Būtini ir skandinaviški šviestuvai, kurie suteikia interjerui taip trokštamos šviesos šaltinį.

Malonios, natūralios medžiagos, spalvos, aiškios linijos ir šviesa – tai pagrindiniai aspektai, į kuriuos reikia atsižvelgi kuriant skandinavišką interjerą. Natūrali šviesa vertinama labiausiai, todėl skandinavai labiausiai mėgsta didelius langus. Interjeruose taip pat dominuoja skandinaviški šviestuvai. Jų dėka galima papildyti interjerą originaliais ir netikėtais sprendimais. Šviesa visada padeda sukurti kur kas jaukesnę ir ramesnę atmosferą.

Šiaurietiški interjerai taip pat pasižymi elegancija ir subtilumu. Būsto aplinka išlieka minimalistinė bei šiuolaikiška. Erdvė turi išlikti neapkrauta. Rinkitės kuo paprastesnius sprendimus ir vengite iššaukiančių aksesuarų interjere. Namai – tai erdvė, kurioje norite pailsėti ir pasikrauti jėgų kitai darbo dienai. Skandinavai kasdieniniame gyvenime vadovaujasi paprastumo ir patogumo principu. Būtent dėl atšiauraus klimato, kur žiemos ir naktys tikrai ilgos (sutikime, pas mus jos taip pat nėra trumpos), šiaurės šalių gyventojai yra įpratę prie šviesių ir gerai apšviestų namų. Dėl šių priežasčių skandinavai mėgsta didelius langus, šviesias spalvas, židinius. Jie ypatingą dėmesį skiria šviesos šaltiniui. Interjeras – lengvas ir neapkrautas, todėl šviestuvai taip pat turi būti priderinti prie interjero, neapsunkinantys erdvės. Neretai skandinaviški šviestuvai tampa pagrindiniu kambario akcentu, bet tuo pačiu turi išraiškingą minimalistinį dizainą.

Atsidūrus skandinaviško stiliaus aplinkoje jaučiame dominuojantį jaukumą, matome, kad visi objektai funkcionalūs ir taip pat stilingi. Tokio interjero svarbi ypatybė yra lengvumas. Visa tai galime pasiekti naudojant šviesias spalvas, kurios nerėžia akies. Be abejo, ryškesnių akcentų gali būti, pavyzdžiui, intensyvesnės spalvos minkšti baldai ar skandinaviški šviestuvai.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.