Šarvuotų durų projektavimas arba ko gamybos technologai nepasako klientams

Spalio mėnesį įvykusioje parodoje „Baldai” buvo nemažai dėmesio skirta baldų, langų ir durų projektavimui. Kaip ir visos sritys, šarvuotos durys gaminamos pasitelkiant naujausias technologijas. Pramonės perversmas sukėlė tikrą revoliuciją, nes net tokie standartiniai gaminiai, kaip durys, negali būti pagaminti be individualių projektų. Tad kiek jie, o kiek gamybos technologijos turi įtakos galutinio rezultato kokybei?

Robotizacija ir gamyba

Gaminti šarvuotos durys pradedamos nuo projekto. Projektuojamas ne tik visas gaminys, bet ir kiekviena jo detalė atskirai. Dar daugiau, suprojektuotos sarvo durys butui gaminamos, tik rankoje turint techninį projektą. Ta pačia tvarka yra statomi pastatų kompleksai ir tai savaime yra sudėtingas procesas.

Ar tai daro įtaką tam kokia bus šarvuotos durys kaina? Ir taip, ir ne. Jeigu tą patį projektą naudoja visai serijai durų, o vėliau konvejeriu šarvuotos durys bus pagamintos, tuomet ne. Tai bus nebrangus produktas, kurio kokybei didesnę įtaką turės gamybos procesas, nei projektuotojo priimti sprendimai. Tačiau sarvuotos buto durys kaina bus didesnė, jeigu tai projektas pagal individualų užsakymą.

Beje, parodoje teko bendrauti su profesionaliu dizaineriu. Nenaujokas, šioje srityje jau daugiau nei du dešimtmečius. Tačiau pasak jo, kaip ir prieš 20 metų, taip ir dabar populiariausios pigios sarvuotos durys vilniuje ir sarvuotos durys siauliuose. Daugelis žavimės vienetiniais produktais, tačiau neiname iš proto dėl išskirtinumo. Tad turint ribotą biudžetą renkamės kažką mažiau stilingo, mainais į kelis praktiškus daiktus. Parduodamos tokios sarvuotos durys senukai ir sarvuotos durys skelbiu .lt.

Projektuotojo atsakomybė

Galima tik numanyti, kad už rezultatą, kurio siekiama kuomet individualiai užsakomos šarvuotos durys, atsakingas projektuotojas – dizaineris. Kitu atveju, atsako gamykla.

Beje, dažnai vienai gamyklai medžiagas tiekia net keli tiekėjai, tarkim, apdailos plokštes, miltelinius dažus, plieno lakštą, kurį pjauna net 0,1 milimetro tikslumu. Lenktos plieno konstrukcijos dalys gaminamos naudojant 130 tonų jėgą. Tik tokio sudėtingo proceso metu pagaminamos kokybiškos šarvuotos lauko durys. Vėliau jos testuojamos dėl saugumo, degumo ir kitų kriterijų įvertinimo.

Visas gamybos procesas paprastai automatizuojamas, o žmogaus darbas – kontroliuoti robotų ir mašinų sukurtą gaminį.

 

 

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.