Reikalavimai mokyklinėms kuprinėms

Visi mylime savo vaikus, todėl norime jiems suteikti viską, kas geriausia. Tai nereiškia, kad turime tenkinti kiekvieną mažylio norą, tiesiog rinkdami įvairius daiktus mokyklai, atsižvelkime ne tik į vaiko pageidavimą, bet ir į jų kokybę bei naudą sveikatai. Vienas iš tokių būtinų daiktų yra mokyklinės kuprinės. Pagal Lietuvos higienos normas, keliami atitinkami reikalavimai kuprinėms. Prisiminkime juos:

1. Pradinių klasių vaikų mokyklinės kuprinės neturėtų sverti daugiau nei 700 gramų, o vyresnių klasių – ne daugiau nei 1 kg.

2. Atkreipkime dėmesį, kad kuprinė turėtų formą išlaikančią nugarėlę ir pakietintą korpusą.

3. Tvarkingai daiktams susidėti reikalingi bent keli skyriai.

4. Mokyklinių kuprinių diržai turėtų būti reguliuojami ir pritaikomi taip, kad šios stabiliai laikytųsi ant nugaros. Jų plotis apibrėžtas nuo 45 iki 2 cm skirtingose vietose. Taip pat privalomos rankenėlės.

5.  Kuprinėse reikia vengti bet kokių aksesuarų, kurie galėtų sužeisti vaikus.

6. Prie jų turėtų būti pritvirtinti atšvaitai.

7. Daikto plotis negali būti didesnis nei vaiko pečių plotis, jo apačia privalo būti ne žemiau nei vaiko juosmuo, o viršus ne aukščiau negu pečiai.

Mokyklinės kuprinės turinio svoris

Kuo kuprinė lengvesnė, tuo ji patogesnė, mažiau kelia grėsmę vaiko sveikatai, todėl retkarčiais ją patikrinkime, pamokykime pradinių klasių mokinį kaip tvarkingai susidėti daiktus, paraginkime išsiimti tai dienai nereikalingas knygas ar sąsiuvinius.

Optimalus mokyklinės kuprinės turinio svoris – ne daugiau nei 10 % bendro vaiko svorio. Pavyzdžiui, jei mokinys sveria 35 kg, jo kuprinė turėtų sverti ne daugiau nei 3,5 kg. Tėvai retkarčiais tegul atkreipia dėmesį į diržus, kad jie būtų vienodo ilgio, kuprinė ne kabėtų ant nugaros, o būtų lengvai prigludusi.

Jeigu daiktas atitinka šiuos reikalavimus, parodykime jį vaikui, paklauskime jo nuomonės, ar patinka spalvos, išvaizda. Mėgiamą kuprinę vaikas labiau saugos, jam nekils neigiamų emocijų parodžius ją draugams.

Lietuvos higienos normas atitinkančias mokyklines kuprines galima įsigyti „Eurobiuras“ kanceliarinių prekių parduotuvėse arba eurobiuras.lt svetainėje internete. 

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.