Mažesnės šildymo sąskaitos, didesnė namų šiluma ir jaukumas: kaip tai pasiekti

Kasmet su dideliu siaubu laukiate šaltojo metų laiko, kuomet už lango nukritus termometro stulpeliui prasidės šildymo sezonas? Tai gąsdina daugelį mūsų šalies gyventojų, tačiau žiema neprivalo būti tokia bauginanti ir „brangi“. Jei gyvenate nuosavame name, jūs galite patelkti ne vieną veiksmingą priemonę, padedančią užtikrinti didesnę jūsų namų šilumą mažesnėmis sąnaudomis. Todėl pateiksime jums keletą laiko patikrintų sprendimų, kurie turėtų padėti lengviau išsaugoti šilumą jūsų namuose ir pinigus jūsų piniginėje!

Sienų šiltinimas biria vata

Kiekvienas nuosavo namo savininkas turėtų pagalvoti apie galimybę pasitelkti šiuolaikiškus ir veiksmingus sienų šiltinimo būdus. Vienas iš jų yra sienų šiltinimas biria vata. Biri mineralinė vata puikiai kvėpuoja, todėl galima užtikrinti puikų mikroklimatą, taip pat ji negeria drėgmės, o tai reiškia, kad tampa tobulu pasirinkimu medžio konstrukcijoms. Jos ilgalaikis nusėdimas yra lygis 0%, ji labai ilgai išlaiko savo savybes, geba puikiai izoliuoti garsą ir pasižymi aukščiausia nedegumo klase (A1). Be to, birios vatos pagalba sienos apšildomos ypatingai sandariai, be jokių plyšių ir padedant išvengti šalčio tiltų, todėl reikšmingai padidėja name vyraujanti šiluma ir išvengiama šilumos nuostolių, kurie priešingu atveju taptų neišvengiami, jei sienos nebūtų tinkamai apšiltintos.

Sienų šiltinimas biria vata tinka tiek naujos statybos, tiek ir renovuojamiems namams. Tačiau sienų šiltinimas biria mineraline vata ypač veiksmingai gelbsti karkasinio tipo namams, kadangi tokio tipo namams būtina užtikrinti labai gerą šilumos izoliaciją. Tuo tarpu, jei norima sienas apšiltinti renovuojamame name, birios vatos pasitelkimas taip pat yra labai praktiškas, nes šiuolaikinių technologijų pagalba namo sienos biria vata gali būti apšiltintos tiek iš lauko, tiek ir iš vidaus. Taigi, nedidelėmis investicijomis ir greitai įgyvendinamais sprendimais galite nesunkiai pasiekti optimaliausią rezultatą, užtikrindami, kad jūsų namuose visuomet vyraus optimali temperatūra ir išvengsite perdėtai didelių išlaidų už šildymą.

Saulė, užuolaidos ir radiatorius

Šilumą namuose kiekvienas iš mūsų galime padidinti ir labai nesudėtingais bei jokių papildomų pastangų ar investicijų nereikalaujančiais būdais. Žinoma, visų pirma reikia būti tikriems, kad jūsų namas yra sandarus ir kaskart neprarandate brangiai kainuojančios šilumos. Todėl jei jau būsite išsprendę minėtą sienų apšiltinimo klausimą, nepamirškite saulės, užuolaidų ir radiatoriaus. Klausiate, kaipgi tai prisidės prie didesnės šilumos ir jaukumo?

Visų pirma niekuomet nepamirškite, kad saulėtomis dienomis turėtumėte būti atitraukę naktines užuolaidas, tokiu būdu į savo namus įsileisdami daugiau saulės šviesos. Saulės spinduliai padės jums sušilti net šalčiausiomis dienomis ir kartu sušildys vidines jūsų namų erdves. Todėl visuomet leiskite saulei šviesti! Tačiau net jei nesate iš tų žmonių, kurie vertina didelį privatumą, atėjus vakarui turėtumėte naktines užuolaidas užtraukti, kadangi tokiu būdu jūs galėsite be didelių pastangų lengviau išlaikyti šilumą savo namuose.

Lygiai tą patį būtų galima pasakyti ir apie radiatorius, kurie yra pagrindinės priemonės, padedančios šaltais žiemos vakarais savo namuose jaustis šiltai ir jaukiai. Taigi, jei norite, kad namuose būtų šilčiau ir šiluma nebūtų veltui išeikvota, įsitikinkite, kad jūsų radiatorių neužstoja baldai, nes priešingu atveju būtų trukdoma šilumai patekti į kambarį. Juk turbūt ne kartą buvote piktinęsi, jog radiatoriai yra labai karšti, tačiau kambaryje nėra karšta. Taigi, tai galėjo būti viena iš priežasčių. O jei norite, kad šiluma būtų ilgiau sulaikoma jūsų kambaryje ir nakties metu, užtraukdami naktines užuolaidas pasirūpinkite, jog jos būtų už radiatorių, o ne ant jų.

Žinoma, vardinti priemones, kurių pagalba galėtume padidinti namuose vyraujančią šilumą ir jaukumą, galima dar ilgai, tačiau visų svarbiausia, kad pirmiausia imtumėtės priemonių ir užtikrintumėte, jog jūsų namai neprarastų šilumos, todėl investuokite į sienų šiltinimą.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.