Kvepalų gidas: skirtingos grupės, koncentracija ir kvapų natos

Kvepalus naudoja daugelis, tačiau kiekvienas renkasi skirtingus aromatus. Kvapai nėra universalūs ir tikrai daugelis turi skirtingą skonį, todėl ir pasirinkimai būna visai kitokie. Vienus džiugins gaivūs kvapai, kitus saldūs, aštrūs ar primenantys gėlių lauką. Kvepalai vyrams dažniausiai būna praturtinti medžio kvapais, o kvepalai moterims visuomet siejami su gėlėmis, tačiau be šių ingredientų yra ir daugybė kitų, kurie gali pradžiuginti nosį ir sukelti malonių jausmų, emocijų ir prisiminimų. Negana to, jog skiriasi patys kvapai, reikia nepamiršti, jog skirtingi kvepalai gali būti ir skirtingo intensyvumo – vieni sunkesni, sodresni, kiti švelnesni. Kiekvienas renkasi tai, kas jiems tinka, patinka ir neerzina. Na, o prie viso šito būtina nepamiršti, jog kvepalai dažnai susidaro iš trijų skirtingų natų, taigi, taip kaip kvepiate pirmąją valandą pasikvepinus nereiškia, jog toks pats kvapas išliks praėjus 3 valandoms. Natos atsiskleidžia po truputį, todėl reikia užsitikrinti, jog visos jos bus malonios jums. Žinant svarbiausią informaciją apie kvepalus, juos bus kur kas lengviau išsirinkti.

Pagrindinės kvapų grupės susidaro iš gaivių, vaisių kvapų, gelių kvapų, medienos bei rytietiškų kvapų. Gelių kvapai, kaip minėta, labai dažnai priskiriami moterų kvapams, bet jų yra ir vyriškose kvepaluose. Kvepalai moterims su gėlėmis būna švelnūs ir romantiški. Vaisių kvapai gana universalūs ir puikiai tinka norintiems gaivumo. Rytietiški kvapai gana sunkūs, tad patinka ne visiems. Kvepalai vyrams labai dažnai susideda iš medienos kvapų, todėl šios grupės kvapai labai dažnai būna skirti unisex arba tik vyrams.

Kvepalų koncentratai būna įvairūs. Tikrieji kvepalai, kurie žymimi PP dažnai buteliuke turi 20-40 procentų aromatinių junginių, todėl jie gana koncentruoti ir intensyvus. Jų nereikia naudoti daug, kadangi kvapas gali būti per stiprus. Kiek paprastesnis variantas su švelnesniu kvapu yra kvapusis vanduo, kuris yra populiariausias daugelio pasirinkimas, nes jis puikiai atitinka gerą kainos ir kokybės santykį. Tualetinis vanduo bei odekolonas savyje turi dar mažiau kvepalų koncentracijos, todėl kvapas neišlieka ilgai, tačiau jis būna švelnus ir gaivus.

Kvepalų natos taip pat turi daug reikšmės kvapui. Pirmąją galvos natą jausite apie pusvalandį, tačiau ji greitai nusigaruoja ir vietą užleidžia širdies natai. Jos kvapas išsilaiko iki 2 valandų. Bazinė nata išsilaiko ilgai, priklausomai nuo pasirinktų kvepalų kokybės bei koncentracijos.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.