Kaip atskirti tikrus kvepalus nuo klastočių?

Šiandien, kai kvepalų pasirinkimas yra didelis, jie pradedami kopijuoti. Todėl tie, kurie nori nusipirkti originalius kvepalus, neretai suabejoja ar jie yra tikri. O abejoti tikrai yra dėl ko, nes gamintojai, kurie kopijuoja tam tikrus prekių ženklus, savo gamybos braižą paslepia po svetimu prekės ženklu. Tai gali pastebėti tik akyliausi pirkėjai.

Originalūs kvepalai:

 • Vientisa ir nepažeista pakuotė;
 • Skaidraus stiklo buteliukas;
 • Švelnios spalvos kvepalai;
 • Pavadinimas parašytas be klaidų;
 • Yra brūkšninis kodas, kuris prasideda tam tikrais skaičiais;
 • Nurodyta visa reikalinga informacija;

Suklastoti kvepalai:

 • Nevientisa ir pažeista pakuotė;
 • Buteliukas ne skaidrus ir su juodomis dėmėmis;
 • Nėra brūkšninio kodo arba skaičiai neatitinka kilmės šalies;
 • Intensyvios spalvos kvepalai su nuosėdomis;
 • Nėra nurodyta reikalinga informacija ir galiojimo laikas;

Žvilgsnis į pakuotę

Gaminio pakuotė, kaip ir paprastai, pirmoji pritraukia pirkėjo žvilgsnį. Norint išsiaiškinti ar kvepalai yra originalūs, patariama dėmesį atkreipti į užrašus ant pakuotės. Jeigu gaminys yra originalus, užrašai bus ryškūs ir aiškiai įskaitomi. Tačiau jeigu kvepalai yra suklastoti – didelė tikimybė, kad užrašai, esantys ant pakuotės, bus smarkiai susilieją, visai neįskaitomi arba sunkiai įskaitomi.

Reikėtų atkreipti dėmesį ir į pakuotės tvirtumą bei vientisumą. Žinomų prekinių ženklų pakuotės būna tvirtos ir vientisos, o jas dengiančios plėvelės nesusiraukšlėjusios ir nepažeistos. Tačiau jeigu jums į rankas papuolė netvirta kvepalų pakuotė su nevientisa ir susiraukšlėjusia plėvele, greičiausiai, tai bus klastotė.

Visgi reikia žinoti, kad ne visi kvepalų gamintojai ant pakuotės deda plėvelės, tad tokiu atveju klastotę atpažinti padės kvepalų buteliukas.

Užrašai ant pakuotės

Originalius kvepalus nuo klastočių galima atskirti pagal užrašus ant pakuotės. Dažnai kvepalų pavadinimas yra rašomas prancūzų arba anglų kalbomis, todėl klastotėse galima pastebėti neteisingai užrašytą pavadinimą. Tačiau ne visada viskas taip paprasta.

Prancūziški kvepalai vadinami – „parfum“, todėl negali būti užrašyta „parfume“. Ant pakuotės turi būti informacija apie kilmės vietą – „made in France“, o ne „France“. Ant pakuotės turi būti kvepalų pagaminimo ir galiojimo datos, informacija ar kvepalai skirti vyrams ar moterims, turi būti nurodytas kvepalų tipas (eau de parfum, eau de toillette). Taip pat originalūs kvepalai turi brūkšninį kodą, kuris prasideda skirtingai: Prancūzijos – 30 – 37, Jungtinės Karalystės – 50, Italijos -80 -83.

Kvepalų buteliukas

Originalūs kvepalai paprastai būna supilstyti į skaidrius ir vientisus stiklo buteliukus. Įtarti klastotę galima jei buteliukas turi patamsėjusių vietų. Taip pat buteliuke supilti kvepalai turi būti skaidrūs ir be jokios intensyvios spalvos ar nuosėdų.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.