Kuo Estija vilioja investuotojus?

imoniu stegimas estijojeEstijoje vidutinis darbo užmokestis siekia tūkstantį eurų. Nuo Talino iki Suomijos keltu nuplaukti užtrunka apie dvi valandas. Maždaug tiek pat užtrunka įmonės steigimas šios šalies rezidentams. Tačiau apie viską iš eilės.

Mokestinė aplinka

Šiandien, daugelis garsiausių šalies verslininkų prisipažįsta, kad jiems sutaupyti pavyksta dėl užsienyje įregistruotos įmonės. Verta pripažinti, kad estijos mokesciu sistema yra palankesnė nei Lietuvoje. Tai bene svarbiausias argumentas kodėl iš Lietuvos į Estiją patraukė dalis tarptautinių kompanijų ir tokios žiniasklaidos ryškia spalva nušviestos statybos ir nekilnojamo turto plėtros bendrovės kaip „Hanner”.  Būtent nekilnojamo turto imoniu steigimas estijoje yra vienas pelningiausių. Tokių holdingų tikslas akcijų valdymas. Užsienyje yra įkurtos didžiųjų Skandinavijos bankų antrinės įmonės, kurių tikslas valdyti perimtą nekilnojamą turtą.

Šioje gero alaus ir gražių merginų valstybėje galite steigti uždarąsias akcines bendrovės (UAB), akcines bendroves (AB), individualias įmones (IĮ), Užsienio kapitalo, bendrą su užsienio kapitalo įmones. Dėl pastarosios imoniu steigimas estijoje yra labai patrauklus. Estija ir Latvija turi dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis su Lietuva, todėl tai valstybėje, kurioje lietuvis verslininkas gali nemažai sutaupyti. Taip pat nėra minimalaus akcijų paketo reikalavimo, estijos mokesciai mažesni kapitalui – parduodamos akcijos nėra apmokestinamos, neapmokestinamos palūkanos iš paskolų. Visos šios sąlygos padeda optimizuoti mokesčių kaštus.

Kita vertus, imoniu steigimas estijoje labai priklauso nuo stabilumo mokestinėje ir teisinėje sistemoje. „Hanner” valdybos pirmininkas Arvydas Avulis neslepia, kad Lietuvos vyriausybės nestabilumas privertė pasirinkti ir savo pagrindinę būstinę perkelti į Taliną.  Seimo reformos pakerta verslo pasitikėjimą politikais.

Patogi lokacija

Nemažiau svarbu už mokesčius yra papildomi argumentai, t.y. palankus įvairių veiklą reguliuojančių institucijų požiūris, nemažas skaičius toje šalyje įsikūrusių tarptautinių bendrovių ir finansinių institucijų, kurios leidžia taikyti pačius įvairiausius finansinius instrumentus.

Būtina paminėti, kad įmonių steigimas estijoje vis dar atsilieka nuo Nyderlandų, į kurią jau lietuvaičiai atnešė beveik 1,6 mln. eur. Tačiau ir įmonės steigimo kaštai ženkliai mažesni.  Juolab, estijos įmonių registras jau pastebi didesnį verslininkų srautą iš Lietuvos.

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.