Kodėl analizė itin svarbi pradedant verslą?

įmonės steigimasNaujam verslui Lietuvoje išsilaikyti ne visada lengva. Tačiau, pasak ekspertų, dėl to nereikėtų kalti vien tik valdžios. Nemažą įtaką daro verslininkų priimami sprendimai. Pavyzdžiui, kuriant naują verslą, nepamatuojama galima žala pasirinkus netinkamą įteisinimo formą. Tai yra paprasta klaida, kuri gali nulemti ankstyvą bankrotą. Renkantis įteisinimo formą, svarbu atsižvelgti į analizės atliktus rezultatus. Blogiausia tai, kad nemaža dalis verslininkų jokios analizės neatlieka. Tai liečia būtent naujokus, kurie viską daro impulsyviai ir nepamatuodami galimos rizikos ir pasekmių.

Verslo pradžia ne visiems būna sėkminga, tad labai svarbu iš anksto numatyti galimus iššūkius. Tam dažnai pasitelkiamas paprastas modeliavimas. Tiesiog nurodomi sprendimai ir apgalvojama kokios būtų tų sprendimų pasekmės. Pavyzdžiui, turint vos 3000 eurų biudžetą, neretai kai kurie pradedantys verslininkai renkasi UAB registravimą. Jie registruoja uždarąsias akcines bendroves patys, be jokios pagalbos. Tai jiems kainuoja nemažiau 2500 eurų, nes tokia yra minimali įstatinio kapitalo suma. Tad, pagalvojus, kas būtų, jeigu turint 3000 eurų biudžetą būtų registruojama nauja UAB, atsakymas aišku – liktų daugiausia 500 eurų veiklos pradžiai. Be abejo, įstatinis kapitalas gali būti panaudojamas, bet nereikia pamiršti, kad vis dėlto veiklai reikia kuo daugiau pinigų. Įstatinis kapitalas gali greitai išgaruoti, nes vis dėlto – tokia veiklos forma pareikalaus išlaidų samdant apskaitos įmones ar buhalterius pagal darbo sutartį. Tad, šiuo atveju, reikėtų pagalvoti apie pigesnį variantą.

Koks tas pigesnis variantas? Tai gali būti jau egzistuojančios UAB įsigijimas. Kodėl jis pigesnis? Paprastai kalbant, yra tam tikri pardavėjai, kurių veikla yra orientuota į įmonių steigimą arba pardavimą. Jie siūlo gerokai mažesnes kainas. Tad, toks pasirinkimas būtų naudingas finansiškai. Mažiausios UAB kainos gali būti randamos naudojantis internetu. Reikia tik susirasti šiuos pardavėjus ir prieš tai įvertinti jų reputaciją bei parduodamas įmones.

Norint sėkmingai pradėti verslą ar bent jau apsisaugoti nuo nemalonumų, reikia pasverti visus niuansus ir pasinaudoti galimybėmis sumažinti išlaidas. Jas sumažinus, liks daugiau pinigų veiklos pradžiai.

Tad, jeigu galvojate apie verslo pradžią, jokiu būdu visko nedarykite paskubomis – pasitelkite analizę.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.