Kombinuoti vandens šildytuvai – pliusai ir minusai

kombinuoti vandens šildytuvaiNe kiekvieni namai turi galimybę šildytis namus ir vandenį centrinio šildymo pagalba. Miestiečiams šildymas ir karštas vanduo – tai savaime suprantamas ir nuo atsikraustymo į butą garantuotas dalykas. Tačiau visai kita realybė pasitinka norinčius gyventi privačiame name užmiestyje ar namelyje kaime.

Tiems, kurie nėra prijungti nei prie vandentiekio, nei prie centrinio šildymo, kyla dilema, kokį vandens šildymo būdą rinktis. Taip pat – kaip šildytis visus namus žiemos metu? Gudresniems iškart kyla idėja, ar įmanoma šiuos du dalykus suderinti? Ar įmanoma tokia sistema, kuri šildytų namus ir vandenį tuo pačiu metu? Puikus ir populiarus variantas šiai idėjai – kombinuoti vandens šildytuvai.

Kombinuotų vandens šildytuvų pliusas yra tai, kad tai pigus būdas palaikyti šiltą vandenį ir šiltus namus. Daugiausiai sutaupoma žiemą, kuomet namai ir vanduo yra šildomi prie boilerio prijungto katilo pagalba, todėl nenaudojamas nė lašas elektros. Tik vasarą, kai šildymo katilas namų šildymui nenaudojamas, boilerį galima įjungti ir palaikyti elektra. Taigi pirmas kombinuotų boilerių privalumas – mažesnės elektros sąskaitos.

Dar kitas privalumas, kad šiandien kombinuoti boileriai gali būti prijungiami ne tik prie kieto kuro katilo, bet net ir saulės kolektoriaus. Tie, kurie įsikūrę ekologiškus namus su saulės kolektoriais turėtų išnaudoti galimybę ir įsirengti su kolektoriumi sujungtą boilerį.

Kombinuotų boilerių minusas gali būti erdvė. Ne tik pats boileris užima erdvės , bet ir visas šildymo katilas, be kurio kombinuotas boileris neturi prasmės. Jeigu namuke yra labai ribotas erdvės plotas, geriau rekomenduojama įsirengti tik elektrinį vandens šildytuvą – būna net ir labai mažų vandens šildytuvų, kurie geriausiai tiks vienam ar dviem gyventojams apsiprausti bei naudoti vandeniui virtuvėje.

Taigi, apibendrinant, kombinuotų boilerių privalumai yra nenuginčijami. Todėl kiekvienas, norintis šildytis vandenį pigiau, turėtų atkreipti dėmesį į šį variantą. Kombinuoti boileriai 80 L, 100L, 120 L ar didesnės tapos yra puikus pasirinkimas tiek mažus, tiek didelius namus turintiems pirkėjams. Tačiau nepamirškite, kad boileris turi būti kokybiškas. Taigi prieš perkant kombinuotą ar kito tipo boilerį, įsitikinkite, kad jo patvarumas yra šimta procentinis. Taip pat, nepamirškite, kad tinkama kombinuoto boilerio priežiūra padės išsaugoti boilerio kokybę.

straipsniai Author

Comments

    zidiniai

    (2019-12-05 - 14:52)

    Mes tai renkamės vandenį šildyti su židiniu su vandens šilumokaičiu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.