Kokio amžiaus vaikams tinka balansiniai dviratukai?

 

Daugeliui žinoma, kad balansinis dviratukas gali tapti mažylio draugu jau tada, kai vaikutis išmoksta tvirtai stovėti ir vaikščioti. Parduotuvėse gausu įvairiausių modelių, dydžių ir spalvų dviratukų, dažnai jie turi įvairiausių priedų: krepšelių, švieselių, skambučių ir pan. Nors dažniausiai balansiniai dviratukai tinkami nuo 2 iki 5 metų amžiaus vaikams, tačiau tai tikrai nėra visiems tinkanti taisyklė. Visi vaikai skirtingi: vieni vaikščioti pradeda anksčiau, kiti vėliau, vieni vaikai drąsesni, o kiti atsargiai išbando kiekvieną naują pramogą. Tad vienas vaikas balansiniu dviratuku gali pradėti važiuoti vos sulaukęs 18 mėnesių, o kitas tuo tarpu dviratuką gali pamėgti tik būdamas 3 metų. Ir dėl to tikrai nereikėtų nerimauti, o naudingiau pasinaudoti sekančiais patarimais.

  • Pirmoji pažintis

Geriausia leisti vaikučiui su dviratuku susipažinti įprastoje aplinkoje – namuose. Taip mažylis neišsigąs, iš lėto ir ramiai apžiūrės naują transporto priemonę, ją išbandys, supras dviračio veikimo principą. Išbandyti pirmąjį dviratuką namuose su tėvų pagalba vaikas gali vos tik išmokęs vaikščioti. Svarbiausia, kad pažintis su dviratuku būtų kuo natūralesnė ir malonesnė. Nereikia iš vaiko reikalauti važiuoti, jis be jokio spaudimo turi pamilti ir išbandyti dviratuką pats.

  • Individualus amžiaus klausimas

Iki kokio amžiaus yra tinkami balansiniai dviračiai? Vieno atsakymo, tinkančio visiems vaikams, nėra. Iki kokio amžiaus bus naudojamas dviratukas priklauso ne tik nuo vaiko, bet ir nuo turimo dviratuko bei tėvų noro išmokyti vaiką važiuoti minamu dviračiu. Jei dviratuko sėdynė ir vairas yra pakankamai reguliuojamas ir dviratuką galimą pritaikyti pagal besikeičiantį vaiko ūgį, tuomet dviratuku vaikas gali naudotis iki 5 – erių ar net 6 – erių metų. Balansiniai dviratukai padeda išmokti važiuoti ir įprastu dviračiu, suteikia vairavimo, pusiausvyros išlaikymo įgūdžių. Tad tėvams nusprendus vaiką mokyti važiuoti minamu dviračiu 4 metų, tai jiems puikiai pavyks.

Balansiniai dviratukai – tai geriausia priemonė, padedanti vaikui žengti žingsnį link vyresniųjų pasaulio.  Išbandykit balansinį dviratuką ir jūsų vaikas tikrai jums atsidėkos nuostabia šypsena kiekvieną kartą kai išriedės su dviratuku į lauką!

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.