Darželis Kaune: ką reikia žinoti?

Ikimokyklinis ugdymas – vienas svarbiausių vaiko lavinimo periodų. Šiame periode vaikas įgyja pirminius, visą gyvenimą jam reikalingus įgūdžius – bendravimą, sąžingumą, atsakingumą, taip pat skaitymo, rašymo bei skaičiavimo pradmenis. Vis dėlto, siekiant, kad įgūdžius vaikas įgautų ne nuobodžiai, o įdomiai bei turiningai, o patys įgūdžiai būtų kuo aukštesnio lygio, labai svarbu tinkamai pasirinkti darželį. Šiandien papasakosime, kokie yra darželiai Kaune ir ką reikėtų žinoti.

Labai svarbu, kad ikimokyklinis ugdymas būtų ne tik pradinėje mokykloje svarbių pagrindų suteikimas, bet ir vaikų kūrybiškumo išlaisvinimas. Kūrybiniai užsiėmimai vaikams leidžia surasti arba išreikšti savo asmenybę, emocijas, kurios tuo metu yra jaučiamos. Specialios kūrybingos užduotis padeda vaikams atskleisti ir geriau perteikti galvoje knibždančias idėjas ar mintis bei suteikia galimybę kiekvienam vaikui pasijausti individualiu kūrėju.

Paieškos sistemoje suvedus „Darželis Kaune“ išmeta daugybę variantų, tačiau dauguma tėvų visada susiduria su dilema, kaip tinkamai pasirinkti ikimokyklinį ugdymą teikiančią įstaigą. Pirmiausia labai svarbu, kad pasirinktoje įstaigoje būtų entuziastingi bei savo darbą mylintys ir vertinantys savo darbą pedagogai. Tai labai svarbus kriterijus, kadangi auklėtojai, kurie vien tik paveda atlikti užduotis ir neatsižvelgia į vaikų emocijas, gali sukelti vaikams psichologinę traumą, jie tik dar labiau užsisklęstų savyje, pradėtų slėpti emocijas.

Kaip jau minėjome, svarbu, kad darželis Kaune siūlytų veiklų įvairovę. Užduotys ir vaikų lavinimas turi būti įdomūs ir patrauklūs vaikams – taip mažieji įsitraukia į užduotis bei noriai mokosi įvairių dalykų. Kokybišką ugdymą teikiančioje ikimokyklinėje įstaigoje vaikai bus mokomi ne tik skaityti ar rašyti, tačiau ir muzikos, teatro, įvairių rankdarbių, netgi anglų kalbos pradmenų. Iki tam tikro amžiaus vaikai turi gebėjimą vienu metu įgyti kuo daugiau skirtingų įgūdžių, todėl labai svarbu šį gebėjimą ir potencialą tinkamai panaudoti.

Darželis Kaune, kurį drąsiai galima rekomenduoti kiekvienai šeimai, siekiančiai visapusiško mažylio ikimokyklinio ugdymo – darželis – mokyklėlė „Rudnosiukas“. Čia ikimokyklinis ugdymas vykdomas taip, kad mažiesiems nebūtų įdomu, o pamokėlės būtų naudingos ir įdomios. „Rudnosiukas“ supažindina mažuosius su menu, lavina vaikų kūrybinius gebėjimus, ugdo pasitikėjimą savimi, leisdami vaikams savarankiškai atlikti tam tikras užduotis. Šiame darželyje Kaune vaikai taip pat yra mokomi, kaip elgtis iškilus sunkumams, o specialūs praktiniai užsiėmimai sudaro pagrindą kitam ugdymo etapui – pradinei mokyklai.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.