Kokias problemas atneša netaisyklingas sąkandis?

Netaisyklingas sąkandis nėra retai pasitaikantis sutrikimas. Dažnai pirmiausia žmonės kreipiasi dėl estetiško vaizdo (kreivų dantų), tačiau paaiškėja, kad tai yra sąkandžio problema. Netaisyklingas sąkandi turi būti gydomas, nes to atnešamos problemos gali labai apsunkinti kasdieną. Kokias problemas sukelia netaisyklingas sąkandis?

Netaisyklingas sąkandis gali sutrikdyti kramtymo funkcijas, sunkiau vystosi kalba, apsunkintas kvėpavimas, įvairūs skausmai, traškėjimai. Netaisyklingas sąkandis daro įtaką ir veido formai bei laikysenai, todėl ilgainiui jo negydant gali atsirasti ir nugaros bei kaklo skausmai. Kreivi dantys taip pat yra vienas iš ženklų, kad sąkandis gali būti netaisyklingas ir jį reikia koreguoti.

Netaisyklingas sąkandis: gydymas

Netaisyklingą sakandį galima gydyti keliais būdais. Jaunesniame amžiuje dažnai naudojama miofunkcinė terapija. Ji padeda sukurti geru veido raumenų įpročiu, taisyklingą liežuvio padėtį, kurie yra glaudžiai susiję su netaisyklingu sąkandžiu. Taip pat netaisyklingas sąkandis gali būti gydomas ir ortodontiniu metodu. Taip yra ištiesinami dantys ir atstatomas taisyklingas sąkandis. Kai kuriais atvejais gali būti taikomi abu šie metodai. Kai po ortodontinio gydymo norima išlaikyti gautus rezultatus ir, kad dėl atsiradusių naujų įpročių negrįžtų netaisyklingas sąkandis, gali būti taikoma miofunkcija. Kreiptis dėl gydymo reikia tik pastebėjus neatitikimus, pirmuosius požymius, kurie parodo, kad susidaro netaisyklingas sąkandis. 

Netaisyklingo sąkandžio gydymas yra parenkamas pagal tai, koks yra pats netaisyklingas sąkandis ir kiek išsivysčiusi yra ši problema. 

Dėl ko atsiranda netaisyklingas sąkandis?

Netaisyklingas sąkandis gali susidaryti dėl neteisingo kvėpavimo per burną, vaikystėje per ilgo įpročio naudoti čiulptuką, laiku neatlikus protezavimą ar implantavimą, o kartais netaisyklingas sąkandis susidaro dėl tokios genetikos. Pastebėjus pirmuosius netaisyklingo sąkandžio simptomus būtina kreiptis pas gydytoją, kad būtų galima paskirti reikiamą gydymą. Net nejaučiant simptomų apsilankymai pas odontologą turi būti reguliarūs, nes taip galima iš anksto nustatyti ar sąkandis yra netaisyklingas ir paskirti gydymą anksčiau. 

Netaisyklingą sąkandį gydyti yra labai svarbu. Net šiuo metu nejaučiant problemos, netaisyklingas sąkandis gali suformuoti blogus įpročius, o gydymas tuomet bus sudėtingesnis ir ilgesnis. 

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.