Kodėl svarbi reguliari burnos higiena?

Burnos higiena yra praktika, skirta apsaugoti jūsų dantis nuo ėduonies ir apsaugoti kitas burnos vietas nuo infekcijų. Dantų higieną rekomenduojama atlikti du kartus per metus. Burnos higiena Kaune, bei kituose Lietuvos miestuose yra sparčiai paplitusi paslauga. Todėl galite nesunkiai galite ją atlikti jums patogioje vietoje.

Burnos higiena yra gyvybiškai svarbi bendrai asmens sveikatai ir gerovei. Tyrimai parodė, kad negydomos burnos ligos gali padidinti blogos sveikatos būklės riziką. Taigi, norint pagerinti burnos sveikatą ir bendrą savijautą, svarbu palaikyti reguliarią burnos higieną.

Pagrindinis burnos higienos tikslas yra užkirsti kelią apnašų susidarymui, galinčių sukelti dantų ėduonį ar dantenų infekciją. Be jūsų burnos sveikatos, čia yra penkios priežastys, kodėl burnos higiena yra svarbi:

  1. Tai daro įtaką jūsų bendrai sveikatai – sveikatos komplikacijos, kurias sukelia bloga burnos higiena: bakterinė pneumonija, infekcinis endokarditas, nėštumo komplikacijos, vėžys, sepsis.
  2. Ankstesnis burnos ligų nustatymas – svarbus tinkamos burnos higienos komponentas yra apsilankymas pas gydytoją  bent du kartus per metus.
  3. Apsaugo nuo dantų praradimo – dantų netekimas yra dažniausia vaikų ir suaugusiųjų dantų problema. Viena iš daugelio dantų netekimo priežasčių yra netinkama dantų higiena.
  4. Padeda jūsų odontologui sukurti jūsų burnos gydymo planą – dantų įvertinimai gali padėti sukurti unikalų odontologijos planą, atitinkantį kiekvieno paciento poreikius.
  5. Turėti baltesnę ir šviesesnę šypseną – kad šypsena būtų sveika, kiekvieną dieną turite laikytis geros burnos higienos. Dantų apnašų nebuvimas padės pasitikėti savimi ir galėsite drąsiai šypsotis.

Tai tik 5 geros priežastys, kodėl burnos higiena yra svarbi. Geros ir tinkamos higienos praktika yra gera investicija ne tik į jūsų dantis, bet ir į bendrą jūsų gerovę.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.