Kada reikalingas estetinis dantų plombavimas?

Dauguma odontologinių procedūrų yra skirtos tam, kad atstatytų dantų funkcionalumą ir pagerintų burnos ertmės sveikatą. Tačiau būna atveju kai svarbų vaidmenį vaidina ir estetinė darbų pusė. Tai ypač aktualu, kai kalba eina apie žmonių šypsenas ir dantis, kurie ypatingai matosi šio veiksmo metu. Tokiais atvejais gydytojams odontologams tenka rūpintis gražios dantų išvaizdos gražinimu – kitaip tariant, atlikti estetinį restauravimą.

Viena populiariausių estetiką atstatančių procedūrų, atliekamų odontologinėse klinikose yra estetinis plombavimas. Apie pačią procedūrą ir jos atlikimą galima sužinoti čia: https://evadenta.lt/paslaugos/estetinis-plombavimas/. Estetinis plombavimas tai danties formos, struktūros ir natūralaus blizgesio atstatymas, naudojant kompozitines (plombavimo) medžiagas.

Įprastai estetinis plombavimas yra atliekamas tada, kai reikia pagerinti danties išvaizdą. Jis naudojamas siekiant pataisyti pasikeitusią dantų spalvą, esant nedidėliai traumai (pav. nuskilus danties krašteliui) arba gydant ėduonį. Kalbant apie defektų ar traumų pasekmių tvarkymą, tai estetinis plombavimas tinka tais atvejais, kai pažeidimai nėra didesni nei 30-40 % danties ploto, arba kai paliesti 1-2 dantys. Jų atstatymui yra naudojamos aukščiausios kokybės ir estetiškumo plombavimo medžiagos. Toks taisymo būdas leidžia pritaikyti medžiagas, kurios nesiskiria nuo dantų spalvos, blizgesio ir praktiškai neįmanoma būna atskirti kur yra natūralus dantis, o kurioje vietoje jis buvo sutvarkytas estetinio plombavimo pagalba.

Neabejotina tokių procedūrų nauda yra greitas atlikimas. Dažniausiai pakanka 1-2 apsilankymų pas gydytoją ir jūsų šypsenos niekas nebegadins. Taip pat tai yra vienas ekonomiškiausių dantų atstatymo būdų. Tačiau kaip ir minėta, jis tinka tik tais atvejais kai tenka restauruoti nedidelius pažeidimus, tokius kaip negilūs įtrūkimai, nedideli nuskilimai, tarpdančių sumažinimas ir pan. Estetinis plombavimas neišlieka tiek ilgai kaip keramikinės laminatės ar karūnėlės, tačiau neabejotinai gelbsti kai reikia greito rezultato.      

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.