Kokį stabdžių skystį naudoti?

stabdžių skystisStabdžių skystis – vienas didžiausių žmogaus saugumo garantų, važiuojant automobiliu. Nuo jo priklauso ar transporto priemonės stabdžių sistemos darbas bus sklandus ir stabdžiai suveiks laiku ir greitai. Šiuo metu galima rinktis įvairius stabdžių skysčius. Visgi, bet koks skystis į skirtingų modelių automobilius netiks. Priklausomai nuo mašinos markės, variklio ir kitų techninių ypatybių priklauso ir stabdžių skysčių rūšys. Jas paprastai nurodo pats gamintojas. Jis taip pat ir nustato bei informuoja, kas kiek laiko reikėtų pasikeisti stabdžių skystį nauju. Vis dar nemaža dalis žmonių mano, kad kartą įpylus stabdžių skysčių, jų užteks ilgai, ko ne, visam gyvenimui. Tačiau vidutiniškai bent kartą per metus reikėtų jį pasikeisti, mat stabdžių skystis irgi turi galiojimo terminą.

Stabdžių skysčio naudojimas, kaip jau minėta, priklauso nuo automobilio modelio, variklio, transporto priemonės konstrukcijos. Tačiau tam įtakos taip pat turi ir važiavimo įpročiai, vieta, nuvažiuotas atstumas. Jeigu vairuotojas yra pratęs stabdyti daug ir labai staigiai, tikėtina, kad šis skystis gali baigtis greičiau. Mieste, važiavimas irgi yra sudėtingesnis negu lygiu keliu: posūkiai, šviesaforai, pėsčiųjų perėjos ir pan., – visi šie veiksniai pristabdo greitį ir nori nenori stabdžių pedalą reikia spausti dažniau negu atokesniame kelyje.

Specialistai pataria vadovautis gamintojų rekomendacijomis ir nevėluoti pasikeisti stabdžių skystį praėjus tam tikram terminui bei nusipirkus naują mašiną. Kad ir koks sąžiningas pardavėjas gali pasitaikyti, juk kartais galima ir įsigyti mašiną su pasenusiu stabdžių skysčiu arba išvis be jo. Skaudžių nelaimių kelyje ir autoavarijų padės išvengti skystis stabdžiams.

Stabdžių skystis kaina skiriasi vienas nuo kito. Juos taip pat priimta skirstyti pagal automobilio modelį bei variklio galingumą. Populiariausi šiuo metu prekyboje esantys stabdžių skysčiai – DOT 3 bei DOT 4.

Visi stabdžių skysčiai yra atsparūs karščiui. Tai ypač svarbu, nes stabdymo momentu, stabdžių sistemoje temperatūra gali pasiekti iki 400 laipsnių Celsijaus, ar net daugiau. Skysčio sudėtyje nėra vandens, todėl stabdžių sistema nerūdija iš vidaus. Abiejų šių skysčių spalva – panaši: įvairaus gintaro atspalvio.

DOT 3 stabdžių ir sankabos skystis labai panašus į DOT 4 stabdžių skystį. Tik pastarasis turi aukštesnę virimo temperatūrą ir mažesnę vandens absorbaciją. Kita vertus DOT 3 ypač gerai sugeria drėgmę ir vandenį. Kitas stabdžių skystis pagal automobilį yra DOT 5, bet jo sudėtyje jau yra silikono. Tai leidžia šį skystį maišyti su DOT 3 ir DOT 4. Negana to, DOT 5 užverta prie itin aukštos temperatūros, o tai reiškia, kad stabdžių skystis gali būti naudojamas sportinio tipo automobiliams. Atskirti DOT 5 stabdžių skystį visai nesudėtingas, nes jis išsiskiria sodria violetine spalva.

Taigi, reguliariai tikrinkite stabdžių skysčių lygį, išsiaiškinkite, ar jame nėra nuosėdų, ar jo spalva išlikusi tokia, kaip ir iš pat pradžių? Nepamirškite vadovautis gamintojų rekomendacijomis ir laiku pakeiskite stabdžių skystį. Kelionės saugumas nėra garantuojamas vien automobilio patikimumu – labiausiai už tai atsakote Jūs patys.

Šiuo metu stabdžių skystį pagal automobilį galima įsigyti Vilniuje, Šiauliuose, Kaune, Klaipėdoje bei kituose šalies miestuose arba tiesiog internetu, Daugeliui stabdžių skysčių prekybininkai taiko akcijas.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.