Minimalistinis interjeras

interjerasKaip jau galima numatyti iš stiliaus pavadinimo, įrengiant namus šiuo stiliumi nereikės jų užkrauti baldais, daiktais, dekoracijomis ir pan. Esminis šį stilių apibūdinantis teiginys – „Mažiau yra daugiau“.

Būdingas namų erdvumas

Pagrindinis dalykas, kuo pasižymi šiuo stiliumi įrengti namai, yra erdvumas. Namuose yra tik tie baldai, prietaisai, kurie reikalingiausi, kurie nuolat naudojami. Minimalistinis stilius ypač tinka mažiems kompaktiškiems butams, nedidelėms erdvėms, nes jis vizualiai nesumažina patalpos dar labiau. Šiame stiliuje atsisakoma dekoravimo elementų, todėl namų erdvumas dar labiau išryškėja, kadangi tokiame būste paprastai bus tuščios sienos. Galite pakabinti vieną didelį paveikslą, bet svarbu, kad jis derėtų bendroje kambario koncepcijoje ir nebūtų perpildytas spalvomis. Retai naudojamos užuolaidos – dažnesnis pasirinkimas žaliuzės ar roletai.

Apdaila ir baldai

Galima susidaryti vaizdą, jog minimalistinis stilius nuobodus, pilkas, neturintis savo šarmo. Tai ne visai tiesa. Gyvumo ir išskirtinumo minimalistiniame interjere siekiama įpūsti ne daiktais, bet spalvomis, formomis ar tekstūromis. Pavyzdžiui, galima pasirinkti 3D efekto tapetus, pasirinkti ryškių spalvų akcentą. Nors, tiesą sakant, minimalistiniame interjere tapetų vengiama, bet jei labai norėtumėte apdailai būtent jų, tai pasirinkite išskirtinius, ne klasikinio stiliaus.

Originalumo neretai semiamasi įmantriomis baldų formomis. Tiesa, įmantrumas ribojamas – minimalistiniam stiliui būdingos aiškios ir tiesios, taisyklingos linijos, todėl prašausite pro šalį, jei originalumo bandysite suteikti ornamentais, raižiniais ar lenktomis formomis.

Spalvų vaidmuo

Spalvos – jos vaidina reikšmingą vaidmenį bet kuriame interjero stiliuje. Minimalistiniame labiausiai mėgiama balta. Kodėl? Ši spalva simbolizuoja švarą, sterilumą, kas ir yra būdinga minimalistiniam stiliui. Beje, baltame interjere puikiai išryškėja baldų kontūrai, apšvietimo elementai. Bet jokiu būdu balta nėra vienintelė spalva. Galite naudoti kitas, derinti kelias spalvas. Su balta ar kita šviesia spalva galite įkomponuoti ryškią, išskirtinę kaip akcentą.  Bet atminkite, kad dominuoti turi tik viena.

Dar vienas aspektas, jei renkatės ryškia spalvą kaip akcentą, tuomet nesirinkite išskirtinių baldų. Ir atvirkščiai, jei dominuoja pasteliniai atspalviai, viena spalva, tada joje puikiai išryškės originalus baldas. Kurdami interjerą nuolat sau priminkite, kad kuo mažiau, tuo geriau, tad šiame stiliuje visko minimaliai. Taigi, du ir daugiau akcentų nebus geras pasirinkimas.

Grindys ir apšvietimas

Grindys minimalistiniame interjere turėtų būti natūralaus medžio, taip pat tinka akmens plokštės, net paprastas betonas (žinoma, šlifuotas). Tikrai bus klaidingas sprendimas pasirinkti parketą ar kitus klasikiniam interjerui būdingus sprendimus.

Apšvietimui tinka vienas didelis lubinis šviestuvas. Šalia jo gali būti įmontuojama mažų lempučių. Minimalistiniame interjere puikiai derės didžiulis grindų šviestuvas.

Daugiau informacijos apie tai, kaip padidinti namų vizualę erdvę taip pat galite rasti svetainėje www.kuribingas.lt

 

 

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.