Keliami reikalavimai antrai pusei ne visada pasiteisina

balionai

Lietuvoje psichologų paslaugomis naudojasi vis daugiau žmonių, nes pastebima, kad keičiasi požiūris į pagalbos ieškančius asmenis – jie jau nebėra laikomi eiliniais ligoniais kaip anksčiau. Tačiau, verta pažymėti, kad į specialistus linkę kreiptis ne tik pavieniai asmenys, kurie kenčia nuo depresijos ar kitų problemų. Dabar dažnai į specialistus kreipiasi ir poros, kurios užlipo ant santykių krizės grėblio. Specialistai pabrėžia, kad neretai poros daro identiškas klaidas. Tai reiškia, kad dauguma porų skundžiasi dėl daugmaž panašių dalykų. Visi jie jau yra įvardinti viešoje erdvėje, bet į juos nelabai norima kreipti dėmesį. Viena tų problemų – didelių reikalavimų kėlimas pradedant santykius.

Teigiama, kad aukšti reikalavimai dažniausiai priveda prie santykių krizės arba tiesiog toks žmogus negali sau rasti antrosios pusės. Pirmiausia reikėtų pabrėžtina, kad reikalavimai turi būti visiškai pagrįsti. Jokiu būdu negalima būti hipokritiškais, nes galiausiai tai atsisuks prieš jus pačius.

Keliant aukštus reikalavimus antrai pusei, iš pradžių susiaurinamas potencialių kandidatų bei kandidačių ratas. Tarkime, jeigu išvaizda yra vienas svarbiausių akcentų, tuomet logiška, kad bus ganėtinai sunku. Visuomenėje grožio standartus atitinkantys žmonės yra labiau pastebimi ir jie patys traukia potencialius partnerius. Tai reiškia, kad laikui bėgant, dauguma tokių žmonių jau būna susiradę antrąsias puses. Tad, teoriškai kalbant, kuo ilgiau lauksite, tuo sunkiau bus rasti „gražuolį“ ar „gražuolę“, nes dauguma jų gali būti jau užimti. Taip pat reikia akcentuoti, kad antrosios pusės grožis nereiškia, kad santykiai bus darnūs.

Reikalavimai, kurie yra neadekvatūs, dažniausiai priveda prie skyrybų. Yra žmonių, kurie kelia visiškai niekuo nepagrįstus reikalavimus. Pavyzdžiui, nustatomas amžius ir nurodoma kiek tas žmogus jau turi būti pasiekę gyvenime. Psichologai teigia, kad nėra tokios ribos ar taisyklės, kuomet reikia kažką pasiekti tam tikru laikotarpiu. Vieni žmonės viską atlieka greičiau, kitiems viską atlikti yra sunkiau, todėl natūralu, kad laiko skirtumas ir pasiekimai karjeroje toje pačioje amžiaus grupėje esantiems žmonėms bus skirtingi.

Kaip bebūtų, per daug aukšti ir nepagrįsti reikalavimai gali privesti prie to, kad toks žmogus tiesiog bus atstumiamas. Paprastai kalbant, aukštus reikalavimus keliantys žmonės dažnai laikomi „pasikėlusiais“ ir su jais mažai kas nori turėti reikalų.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.