Kodėl negalima visos finansinės atsakomybės užkrauti vyrui?

pora

Kuriant santykius, pastebima, kad kartais atsakomybės klausimas pasiskirsto ne tolygiai, o tiesiog užkraunama ant vienos pusės pečių. Tai labiausiai liečia senesnių pažiūrų poras, pasak kurias, visa atsakomybė už šeimos gerovės sukūrimą tenka vyrui. Moteris, tokiais atvejais, rūpinasi tik namų jaukumu. Kai kuriems žmonėms toks požiūris nėra priimtinas, todėl apie tai imta kalbėti vis dažniau ir garsiau. Galvojantys kurti rimtus ilgalaikius santykius turėtų adekvačiai vertinti santykių naudą, o svarbiausia – turėtų išsiaiškinti antrosios pusės pažiūras apie šeimos kūrimą. Kai kurie žmonės tiesiog perima tam tikrus charakterio niuansus iš tėvų, o tai ne visada yra naudinga.

Pabrėžtina, kad užmetus atsakomybę vien tik vyrui, kyla labai daug nesklandumų plėtojant santykius ateityje. Kai jie perauga į rimtesnius t.y. kai jau ruošiamasi tuoktis, susiformuoja tam tikras šeimos modelis, kurį bus siekiama įgyvendinti. Tačiau, ar tikrai visa atsakomybė, kuri numetama ant vyro pečių, iš tiesų yra teisinga? Ar ji žalinga?

Pasak ekspertų, modelis, kuomet vyrui užkraunama visa atsakomybė dėl finansų, būsto ir kitų materialių dalykų, kuriais jis turi aprūpinti šeimą, gali neigiamai paveikti jį. Dėl šios priežasties, pasak psichologų, didėja savižudybių skaičius Lietuvoje. Paprastai kalbant, ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje vyrai yra labiau linkę į savižudybę. Viena priežasčių, kodėl jie pasitraukia iš gyvenimo – nepateisinti antrosios pusės lūkesčiai. Jiems formuojama nuomonė, kad jie viskuo turi aprūpinti savo šeimą, o jeigu to nepavyksta padaryti – jie didžiausi nevykėliai.

Psichologai pataria vyrams gerai apmąstyti viską prieš kuriant santykius. Jokiu būdu nereikia leisti į ilgalaikius santykius prieš tai nesužinojus kaip šeimos modelį įsivaizduoja būsima antroji pusė. Jeigu yra bent menkiausia užuomina, kad antroji pusė darys spaudimą išlaikyti šeimą ir prisiimti visą finansinę atsakomybę, tuomet patariama nutraukti tokius santykius, nes ateityje jie gali smarkiai pakenkti. Tai nereiškia, kad vyras nesėkmės atveju bus privestas prie savižudybės, tačiau tai gali kaip reikia pakenkti jo psichinei būklei – sukelti nepasitikėjimą, depresiją ir t.t.

Tad, visos atsakomybės užmetimas vyrams, pasak ekspertų, yra didžiausia ir bene žalingiausia klaida, kurią galima padaryti vystant santykius.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.