Keletas kriterijų renkantis padangas

padangosVis dažniau padangos įsigyjamos internetu. Kad vairuotojai atnaujina automobilio „apavą“, džiaugiasi ne tik pardavėjai. Juk kokybiškos padangos – tai daugiau stabilumo, saugumo ir netgi komforto.

Internete galima rinktis iš plataus padangų asortimento. Tai privalumas, tačiau kartais pasirinkti sudėtinga būtent dėl gausios pasiūlos. Geriausia, kai maždaug žinomi kriterijai. Pavyzdžiui, kaime gyvenantis žmogus, tikėtina, rinksis dygliuotas padangas, nes žvyrkelių niekas nebarsto – priklausomai nuo oro sąlygų, žiemą danga gali būti slidi. O štai žmogus, planuojantis vykti į užsienį, dygliuoto „apavo“ tikriausiai nesirinks, nes kai kuriose šalyse dygliai uždrausti.

Kuo dar remiantis reikėtų nuspręsti, kurios padangos būtų tinkamos, o kurios ne? Bene pagrindinė ypatybė yra dydis. Įdomu tai, kad naujesni automobiliai dažnai būna su didesniais ratais. Prieš dvidešimt metų buvo normalu, kad vidutinės klasės sedanas ar universalas komplektuojamas su R14 ratlankiais. Dabar vienas dažniausių variantų – R16. O kalbant apie didelius visureigius ar kitus reprezentatyvius automobilius minėtini ir įspūdingesni skaičiai, pavyzdžiui, R19. Nesunku suprasti, kad daugiau colių = didesnė kaina.

Matmenys – dar viena ypatybė, kurią būtina žinoti. Sakote, kodėl nenusipirkus mažesnių ratų, nei priklauso? Tuomet ir padangos bus pigesnės. Toks variantas paprastai nėra tinkamas dėl dviejų priežasčių. Pirmoji – stabdžių diskų dydis. Bandant į R16 ratų vietą pritaikyti R14, ko gero, nieko neišeis, nes stabdžių diskai bus kone didesni už pačius ratus, tad šiems neliks vietos. Antroji priežastis – netikslūs greičio rodmenys. Taip, per aukštos ar per žemos padangos lemia spidometro paklaidas. Turbūt nenorėtumėte, kad važiuojant 100 km/val. būtų rodoma 85?

Dar vienas aspektas – padangų dėvėjimasis. Galima rasti tokių, kurių protektorius gilesnis nei įprastai. O tai reiškia, kad automobilio „apavas“ turės daugiau rezervo – pavyzdžiui, du papildomi milimetrai leis eksploatuoti ilgiau.

Metų laikų kaita įpareigoja keisti ratus – vasarinius automobilio „batus“ į žieminius ir atvirkščiai. O tai padaryti paprasčiau, kai padangos internete siūlomos palyginti optimaliomis kainomis. O ir pasirinkimas nemenkas, todėl kiekvienas atranda tai, kas labiausiai tiks sportiškai coupe, solidžiam sedanui ar ekonomiškam hečbekui.

 

 

 

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.