Naujos padangos: naujos ar restauruotos?

padangosDabartinėje padangų pasiūloje lengva pasiklysti. Juolab, kad kiekvienas specialistas vis kitaip dėlioja naujų ir restauruotų automobilių padangų privalumus bei trūkumus. Tad, išsklaidykime mitus.

Universalių automobilių padangų nėra

Tarp vairuotojų sklando plačiai paplitęs mitas, esą galima įsigyti vieną padangų komplektą ir juo be vargo važinėsime visus metus. Gal ir važinėsime, bet vargo bus nemažai.

Taip pat specialistai pataria nesižavėti antram gyvenimui prikeltomis padangomis. Restauruoti padangas galima “karštuoju” ir “šaltuoju” būdu. Tačiau, kad ir kuriuo metodu būtų restauruotos ne naujos padangos, jos sukimba su šlapiu asfaltu nepalyginamai prasčiau nei naujos automobilių  padangos.

Nepriklausomi žurnalistai atliko mini eksperimentą ir paskelbė, jog restauruotos padangos (kad ir kaip profesionaliai)  sunkiau įsibėgėja ir prailgina stabdymo trukmę. Važiuojant jomis juntamas mažesnis stabilumas posūkiuose, o ekstremaliose situacijose automobilis gali tapti visiškai nevaldomu. Panašius rezultatus atnešė ir bandymai ant sauso asfalto (ant sauso asfalto net ir naujos padangos dėvisi greičiau).

Reziumuojant, gal ir sutaupysime porą eurų, nors ir tai abejotina (Juk naujos automobilių  padangos dažniausiai pardavinėjamos akcijų metu, galima rasti internete pigesnių pasiūlymų ir pan.) restauruotos automobilių padangos neužtikrina saugumo. Ne veltui, sunkvežimiams draudžiama eksplotuoti restauruotas padangas.

Naujos padangos

Ir visa tai yra pirmiausiai todėl, kad naujos automobilių padangos nėra paveiktos aplinkos faktorių. Taip pat vertėtų nepamiršti, kad renkamos automobilių padangos pagal modelį. Restauruotų padangų tinkamas parinkimas kelia abejonių.  Ir nepaisant visų šių veiksnių naujos padangos pardavimas vis dar tampa kova su restauruotų padangų pardavėjais. Tačiau taip neturėtų būti. O automobilių padangos Kaune arba automobilių padangos Šiauliuose turėtų būti pirmas sprendimas atėjus naujam sezonui, ir numontavus senąsias.

Juolab, kad šiuo metu yra pats geriausias laikas įsigyti naujas padangas. Net jeigu nerastumėme to ko ieškome nurodytose vietose, mes visuomet galime pasidairyti aplinkiniuose miestuose. Tarkim, automobilių padangos Panevėžyje, ar galima pratęsti paieškas tiesiog internete, įvedus paieškos žodžius “automobilių padangos internetu”. Dar vienas gajus mitas sklando, esą didžiuosiuose miestuose automobilių padangos kainuoja brangiau, nei mažesniuose Lietuvos miesteliuose. Visgi, patirtis diktuoja ką kita. Naujos automobilių padangos Vilnius kainuos tiek pat kiek šalia esančiuose Trakuose ar Anykščiuose. Tačiau ar verta taupyti saugumo sąskaita?

 

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.