Kaip tinkamai prižiūrėti odą aplink akis?

Kalbant apie odos priežiūrą, bendra taisyklė yra ta, kad lengviau apsaugoti odą nuo senėjimo ir neigiamų aplinkos veiksnių nei bandyti ištaisyti jau įsisenėjusias problemas. Ši taisyklė ypač aktuali kalbant apie subtilią ir jautrią odą aplink akis.  Nesvarbu, ar ką tik pradėjote pastebėti smulkias linijas, ar turite giliau įsitaisiusias raukšles, tai, kaip jūs spręsite šią problemą, lems  kaip atrodysite bėgant metams.

Kodėl jums reikalingas paakių kremas?

Tai nėra iliuzija. Oda aplink akis iš tikrųjų skiriasi nuo likusio veido odos. Pirmiausia, ji yra labai plona. Aplink akis taip pat trūksta riebiųjų liaukų, todėl oda yra sausesnė ir labiau linkusi į dirginimą nei kitos kūno dalys. Todėl būtina rūpintis tinkama paakių priežiūra.

Sritis aplink akis yra jautri, todėl naudojamas paakių kremas turi nedirginti, būti malonios tekstūros.

Kaip naudoti paakių priežiūros priemonę?

Dermatologai beveik vienbalsiai sutinka, jog paakių kremą reikia naudoti lengvai tapšnojant jį ant odos. Tokiu būdų oda nėra tempiama, spaudžiama ir taip dirginama.

Svarbu pažymėti, kad oda virš akies(akies vokas) yra tokia pat svarbi, kaip ir oda po ja. Kai kurie kremai sukurti naudoti visai  akių sričiai, todėl būtinai skaitykite instrukcijas ir kremų aprašymus.

Kaip susitvarkyti su įprastomis akių srities odos problemomis?

Kadangi oda aplink akį yra tokia gležna, labiau tikėtina, kad joje atsiras pirmieji senėjimo požymiai, pavyzdžiui, subliuškusi oda, smulkios linijos ir raukšlelės. Akių srityje taip pat gali  išryškėti tamsūs ratilai, patinimas ir bendro nuovargio ženklai. Visa tai gali būti genetikos, gyvenimo būdo ar kitų aplinkos veiksnių pasekmė. Nepriklausomai nuo to, kas jus vargina, šie patarimai padės jums geriau prižiūrėti savo odą.

Smulkios linijos ir raukšlės

Pirma ir svarbiausia užduotis – drėkinti. Drėkinimas yra būtinas norint sumažinti smulkių raukšlelių ir raukšlių atsiradimą.

Geriausi odos priežiūros ingredientai, skirti kovoti su raukšlėmis:

  • Hialurono rūgštis;
  • Retinolis.

Geriausias paakių kremas yra turintis hialurono rūgšties – ji yra svarbi ir veiksminga sudedamoji dalis, kuri ramina ir drėkina odą. Hialuronas sugeria 1000 kartų didesnį vandens kiekį jei pats sveria. Tuo tarpu retinolis ir kremai, turintys į retinolį panašių veikliųjų medžiagų (ingredientai, kurie elgiasi kaip retinolis), stimuliuoja kolageną ir sumažina smulkių raukšlelių matomumą.

Paakių paburkimas

Paakių paburkimas atsiranda dėl dviejų pagrindinių priežasčių:

  • Riebalų pagalvėlė, kuri paprastai būna po akimi, dėl genetikos išryškėja į išorę;
  • Dėl subtilios odos ir raumenų pobūdžio šioje srityje lengvai kaupiasi vanduo (paakiai tinsta).

Geriausi odos priežiūros ingredientai, skirti kovoti su akių patinimu:

  • Vitaminas K;
  • Kofeinas;
  • Amino rūgštys.

Naudojant kosmetikos priemones, kurios sutraukia kraujagysles ir pagerina kraujotaką, sumažės patinimas po akimis. Vitaminas K ir kofeinas yra du populiariausi. Vitaminas K padeda skatinti tinkamą kraujotaką, o tai savo ruožtu mažina patinimus. Tuo tarpu kofeinas mažina uždegimą, ribodamas kraujo tekėjimą toje srityje. Amino rūgštys – svarbi organizmo statybinė medžiaga. Tetrapeptidai sudaryti iš amino rūgščių skatina perteklinį tarpląstelinio skysčio mažinimą, sureguliuoja kapiliarų sienelių pralaidumą.

Jei jau įsisavinote paakių kremą, akių serumai yra pats populiariausias naujausias odos priežiūros priedas, kaip ir jau įprastu tapęs serumas veidui.

Jei radote sau tinkantį akių priežiūros produktą, nesvarbu, ar tai yra serumas, ar kremas. Jei nuspręsite sluoksniuoti, serumas turėtų būti tepamas po kremu (kaip ir visos kitos veido priežiūros priemonės). Dienos pabaigoje svarbu tai, kad jūs nuosekliai jį naudojate.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.