Kaip išrinkti tinkamą avalynę vaikams?

Jeigu jau pradėjote vaikų avalynės paieškas, tikriausiai spėjote pamatyti, koks dabar didžiulis batukų pasirinkimas. Akys tiesiog raibsta nuo skirtingų modelių, o išrinkti pačius tinkamiausius tampa sunku.

Avalynė vaikams turi būti parenkama labai kruopščiai. Jeigu pirksite fizinėje parduotuvėje, būtinai vykite kartu su vaiku, kad jis galėtų vietoje pasimatuoti batus. Jeigu jums labiau prie širdies avalynė internetu – įsitikinkite, kad netinkamo dydžio batus bus galima grąžinti ar pakeisti kitais.

Dabar vaikiškų batų asortimente galima pamatyti tikrai labai daug gražių ir madingų avalynės modelių. Tačiau kai kalba pasisuka būtent apie vaikams skirtus batus, reikėtų didesnį dėmesį kreipti į kokybę, funkcionalumą bei tinkamumą, negu vien tik į mados aspektus. Kai vaikas nuo pat mažens avi tinkamą avalynę, jo augančios pėdos būna sveikesnės ir sumažėja įvairių ortopedinių problemų tikimybė ateityje.

Vaiko pėda gali augti net iki jo 18 gimtadienio, todėl renkantis batus, svarbu didelį dėmesį skirti tinkamam avalynės prigludimui bei funkcionalumui. Net ir vienas netinkamas batukas gali sukelti pėdos skausmą itin greitai. Taip pat gali atsirasti nuospaudų ir pūslių. Ilgesnis netinkamos avalynės avėjimas galiausiai priveda prie tokių sveikatos problemų, kaip pėdų ir pirštų deformacijos ir net netaisyklingos laikysenos ar nugaros skausmų.

Jeigu norite išrinkti pačius tinkamiausius batus vaikus, pasinaudokite šiais naudingais patarimais:

  • išmatuokite abi vaiko pėdas.  Avalynė internetu – itin patogi paslauga, bet reikia tiksliai žinoti, kokio ilgio yra vaiko pėdos. Tuomet prie pasirinktos avalynės ieškokite dydžių lentelės – ten bus tiksliai nurodyta, koks dydis geriausiai atitinka jūsų vaiko pėdų ilgį. Tiesa sakant, išmatuoti pėdos ilgį galėsite ir fizinėje parduotuvėje. Taip bus lengviau išrinkti avalynę;
  • nepirkite per didelių batų. Daugelis tėvų mėgsta pataupyti pinigus ir galvoja, kad nupirkti šiek tiek didesnio dydžio batus vaikui ir taip palikti vietos išaugimui, yra puiki mintis. Tai netiesa. Per dideli batai nebus patogūs vaikui, jis gali dažniau suklupti ir nukristi;
  • atidžiai patikrinkite, ties kuria vieta bate yra vaiko pirštai. Įsitikinkite, kad batukas nespaudžia vaiko pirštų ir jis juos gali laisvai, bet ne per daug toli nuo priekio, pajudinti. Tarp bato priekio ir kojos nykščio turėtų būti maždaug 1 centimetro atstumas;
  • vertinkite kokybę. Vaikai daug juda, todėl avalynės medžiagos turi būti kokybiškos. Ieškokite odinių batų, kad pėdos neprakaituotų. Geriau rinktis uždarus batus (jeigu renkatės basutes) – taip bus apsaugoti vaiko pirštai. Atkreipkite dėmesį, ar batai turi tvirtą užkulnį ir neslystantį guminį padą. Puiku, jeigu avalynė turės supinatorių.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.