Ką turėtų žinoti kiekvienas, kuris planuoja įsirengti rekuperacinę sistemą namuose?

Kokybiškas patalpų vėdinimas ir pastovus aprūpinimas deguonimi yra būtinas kiekvienuose namuose. Būtent dėl šios priežasties, yra svarbu pasirūpinti tinkamu sprendimu, kuris užtikrins efektyvią oro cirkuliaciją ir galės užtikrinti kad patalpose pastoviai bus komfortiška temperatūra tiek žiemą, tiek ir vasarą. Vienas paprasčiausių ir efektyviausių būdų tai užtikrinti yra rekuperacinės sistemos.

Rekuperatoriai – tai techniškai ganėtinai sudėtingi įrenginiai, užtikrinantys oro padavimą į patalpas ir jo pašalinimą iš ten. Jų veikimui įtaką turi daugybė charakteristikų, be kurių supratimo yra ganėtinai sunku išsirinkti tinkamiausią modelį. Galingumas, energinis ekonomiškumas, montavimo sudėtingumas – tai yra tik keli svarbūs veiksniai apie kuriuos svarbu žinoti planuojant įsirengti rekuperacinę sistemą.

Kalbant apie pagrindinius skirtumus, tarp šio tipo vėdinimo sistemų reikėtų paminėti tai, jog visos jos yra skirstomos į lokalines arba kompaktines ir kanalines arba bendras. Kaip aišku iš jų pavadinimų, pirmosios yra skirtos oro cirkuliacijos užtikrinimui atskirose patalpose, o antrosios – viso namo arba pastato vėdinimui. Pagrindiniai rodikliai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis rekuperatorių namams yra:

  • Našumas arba efektyvumas. Jis turi būti tiksliai apskaičiuojamas atsižvelgiant į kiekvieno namo specifiką, tačiau apytiksliai galima pasakyti kad 100 kvadratinių metrų namui reikės įrenginio, galinčio užtikrinti apytiksliai 1000 m3 per valandą našumą.
  • Triukšmo lygis. Nuo šio parametro priklausys komfortas namuose gyvenančių žmonių. Kuo didesnis triukšmo lygis, tuo didesnė tikimybė, jog įrenginį reikės montuoti kuo toliau nuo gyvenamųjų patalpų.
  • Oro šildytuvo galingumas. Jis yra būtinas tam, kad užtikrinti šalto oro pašildymą žiemos laikotarpiu. Tam kad temperatūra būtų pakankamai komfortiška, svarbu jog įrenginio galingumas būtų pakankamas namui tačiau. Per daug galingas įrenginys atneš nereikalingų išlaidų.

Apie kitus svarbius parametrus galima sužinoti, kreipiantis pas specialistus arba užsakant rekuperacinę sistemą internetu.     

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.