Ką rinktis: oras – vanduo ar oras – oras sistemą?

Tikriausiai ne kartą pagalvojote kaip galima būtų sumažinti šildymo išlaidas. Šiuo klausimu populiariausi  pasirinkimai yra oras – oras ir šildymo sistema oras vanduo. Na, o renkantis sau tinkamesnę, pravers mūsų patarimai.

Identifikuokite savo poreikius

Nuspręskite ar šilumos siurblys bus naudojamas tik patalpų šildymui ar ir vandens buities reikmėms  gaminimui. Jei norite, kad šilumos siurblio pagalba būtų tiekiamas vanduo naudojimui namuose, jums vienareikšmiškai tiks tik šildymo sistema oras vanduo. Priešingu atveju, atsižvelgus į sekančius kriterijus, galite rinktis ir oras – oras šilumos siurblį.

Įvertinkite patalpų plotą

Net jei jums neaktualus karšto vandens tiekimas buitiniam naudojimui, neskubėkite iš karto įsigyti oras – oras šilumos siurblio. Jis labiau tinkamas nedidelio, iki 50 m2 ploto namams. Norint šilumos siurbliu oras – oras apšildyti didesnes patalpas, kiekvienoje patalpoje rekomenduojama statyti po atskirą šilumos siurblį, o tai nėra labai ekonomiškas ir praktiškas sprendimas. Tokiu atveju geresnis pasirinkimas yra šildymo sistema oras vanduo.

Atsižvelkite į namuose esančią šildymo sistemą

Jei jūsų namuose jau yra įrengtas grindinis arba radiatorių šildymas, kur kas geresnis pasirinkimas yra šildymo sistema oras vanduo. Ją pajungus prie jau esančios šildymo sistemos ženkliai sumažinsite šildymo išlaidas. Tuo tarpu naudojantis dujiniu ar bet kuriuo kitu šildymu šilumos siurblys oras  – oras gali papildyti esančią sistemą ir taip pat sumažinti šildymo išlaidas.

Pagalvokite apie ekonomiškumą

Kalbant apie investicijas, šildymo sistema oras vanduo atsieina brangiau –  šio tipo šilumos siurblių kainos maždaug dvigubai didesnės nei šilumos siurblių oras – oras kainos. Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje  šilumos siurbliai  oras – vanduo dažniausiai yra ekonomiškesnis sprendimas. Jiems būdingas aukštesnis naudingumo koeficientas ypač aktualus esant  Lietuvos klimato sąlygoms, kai lauko ir patalpų vidaus temperatūrų skirtumas dažnai būna pakankamai didelis.

Tiek oras – oras, tiek šildymo sistema oras vanduo yra ekologiškos, t.y. jų veikimo metu neišskiriamos jokios aplinką teršiančios ar sveikatai kenksmingos medžiagos. Tad geresnio sprendimo pasirinkimas priklauso tik nuo to, kas geriau patenkins lūkesčius ir ateityje leis daugiau sutaupyti.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.