Ar visiems skiriama parama šilumos siurbliams?

old house exterior with air conditioning units on walls
Photo by Maria Orlova on Pexels.com

Tai gali būti daugeliui aktualus klausimas, kadangi paskutiniu metu vis daugiau žmonių pasirenka šiuos šildymo įrenginius. O papildoma kompensacija juos įsigijusiems leidžia gerokai sumažinti išlaidas atgaunant dalį pinigų. Aišku, tam nustatytas biudžetas yra ribotas, tačiau kol kas kiekvienas norintis turi galimybę pasinaudoti proga bei gauti paramą. Tiesa, pirmiausiai reikia įsigyti įrenginį, kuris atitiktų keliamus reikalavimus, o tuomet jau belieka užpildyti specialią formą. Todėl galima sakyti, kad praktiškai bet kuris žmogus gali tuo pasinaudoti ir atgauti dalį investuotų pinigų. Nors prieš tai vertėtų pasidomėti apie visas sąlygas ir kada yra skelbiamas terminas teikti paraiškas. Bet dažniausiai jis būna pakankamai lankstus.

Kokie yra pagrindiniai žingsniai norint tuo pasinaudoti?

Pirmiausiai reikėtų pasirinkti jūsų būstui tinkamiausią šildymo įrenginį. Aišku, jeigu norima gauti parama šilumos siurbliams, tuomet atitinkamai reikėtų žiūrėti tik į šiuos gaminius. Tuomet pasirinkus konkretų modelį reikia jį įsigyti bei įsirengti savo namuose. Kadangi kompensacijos galima sulaukti tik po to, kai įrenginys jau bus sumontuotas ir galės sėkmingai atlikti savo funkciją. O tuomet belieka pateikti reikiamus dokumentus APVA internetinėje svetainėje, per kurią prisijungiama į specialią jų sistemą. Ir nors gali atrodyti, jog šis žingsnis bus pakankamai sudėtingas, tačiau taip tikrai nėra. Todėl praktiškai kiekvienas gali užpildyti šią formą ir savarankiškai.

Per kiek laiko galima sulaukti kompensacijos?

Natūralu, jog investavus nuosavus pinigus dalį jų norėsis atgauti kaip įmanoma greičiau. Tačiau nerimauti dėl užsitęsusio paramos suteikimo termino tikrai nereikėtų. Kadangi parama šilumos siurbliams gali būti skirta per 60 dienų. Ir būtent per tiek laiko nuo paraiškos pateikimo termino turėtumėte sulaukti kompensacijos. Aišku, kartais pinigai jus gali pasiekti ir greičiau, tačiau kartais prireiks ir kantrybės. Kadangi kiekvienu atveju specialistai turi išnagrinėti paraišką bei nustatyti tikslų kompensacijos dydį. Bet praktiškai visas atvejais pavyks atgauti dalį pinigų, kokia ir yra numatyta paramos suma, todėl nerimauti tikrai nereikėtų. Net jeigu viskas nevyksta taip greitai, kaip norėtųsi.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.