Gyvūnų priežiūra – profesionalumo bei meilės keturkojams reikalaujanti sritis

Dėl mielai striksinčio šunelio ar aplink kojas besitrinančio katinėlio alpsta kone kiekvienas, nesvarbu, jog iš vaikystės amžiaus jau seniai išeita. Tačiau, prakalbus apie savo namų durų atvėrimą vienam iš šių mažų padarėlių, sąmoningai mąstantis nepuola į šią, pavadinkime, avantiūrą, stačia galva. Gyvūnų priežiūra – atsakomybės reikalaujantis darbas, neturintis nei apibrėžtų darbo valandų, nei laisvadienių. Aišku, lyginti su vaikais gal jau būtų per daug, tačiau, kita vertus, atžalos auga ir savarankiškėja, tuo tarpu augintiniai dėmesio reikalauja nepriklausomai kokio amžiaus šie bebūtų. Vadinasi, net jei ir degate noru įsikatinti ar įsišuninti mielą keturkojį, pasiruoškite, jog šis jūsų gyvenimą apvers kone aukštyn kojom. Aišku, už rūpestį jums bus atsilyginta su kaupu, tačiau nuo šio nebegalėsite galvoti vien apie save.

Turite planų savaitgaliui ar atostogoms? O ar pagalvokite, kaip šiuos suderinsite su savo augintinio priežiūra ir gerove? Idealiu atveju šį tiesiog pasiimsite su savimi, ar ne? Smagu pastebėti, jog žmonės į viešumą vis dažniau „ištraukia“ ne tik šunis, bet ir kates. Tačiau šioje situacijoje neretai pasitaiko daugybė įvairių niuansų, priverčiančių gerokai pasukti galvą. Augintinis bijo kelionės automobiliu? Ten, kur vykstate, keturkojai nėra pageidaujami? Keliaujate atostogų į užsienį, augintinio pasiėmimas kartu būtų per daug problematiškas? Kai kalbama apie trumpą, poros dienų išvyką, augintinį, ypač – kates, galima tiesiog palikti vienus namuose. Aišku, prieš tai parūpinus vandens ir maisto atsargų bei, jei įmanoma, susitarus, jog geranoriškas kaimynas bent kelioms minutėms užmestų akį pažiūrėti, kaip gyvūnui sekasi vienam „laisvame plote“.

Kalbant apie ilgesnę, pavyzdžiui, savaitės ar net kelių, išvyką, aktuali tampa ilgalaikė gyvūnų priežiūra. Šią užduotį, neturinti šiuo klausimu padėti galinčių artimųjų, galima ir Petoffice.lt gyvūnų priežiūros specialistams. Juk keturkojams, laikinai likusiems be šeimininko, būtinas ne tik maistas ar vanduo, bet ir bendravimas. Dažnas gyvūnas svetimą žmogų itin sunkiai prisileidžia, tad ieškokite ne tik šio srities specialisto, bet, svarbiausia, žmogaus, mylinčio gyvūnus ir kiekvienu jų besirūpinančiu tarsi savo vaikus.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.