Žaislai katėms ir priežiūros daiktai: kaip rinktis ir ką turėti?

Jeigu Jūsų namuose gyvena augintinis, jis turi poreikių ir šeimininkų pareiga yra juos patenkinti. Augintiniams reikia ne tik meilės ir rūpesčio, bet ir įvairių priežiūros priemonių, o taip pat – kokybiško laisvalaikio. Tam praversti gali žaislai katėms, įvairūs priežiūrai skirti daiktai. Kaip juos išsirinkti ir ką reikėtų įsigyti, jeigu į namus atkeliauja murklė?

Mitybos svarba katėms

Jeigu į Jūsų namus atkeliauja naujas kačiukas ar katytė, pirmiausia reikia pasirūpinti jo mityba. Tam reikia įsigyti dubenėlius maistui ir vandeniui bei pasirūpinti pilnaverčiu maistu gyvūnams. Tinkama mityba katėms yra labai svarbi, nes nuo jos priklauso katės sveikata, taip pat jos savijauta ir kailio išvaizda. Kad kačiukui būtų malonu valgyti, rinktinės jam tinkamus indelius. Dubenėliai katėms parenkami pagal katės amžių ir dydį. Mažiems kačiukams tinka mažesni indeliai, o augant katei, turėtų didėti ir indeliai maistui. Taip pat kaip ir žaislai, kurie nėra amžini, indeliai maistui turėtų būti reguliariai keičiami. Taip pat labai svarbu tinkamai juos valyti.

Svarbu prižiūrėti kailį

Kartais manoma, kad svarbiausias atributas katės priežiūrai yra žaislai katėms, tačiau tam, kad Jūsų katė būtų graži ir laiminga, jai labai svarbios įvairios grožio procedūros. Pavyzdžiui, katėms reikia reguliariai kirpti nagus, kad jos galėtų žaisti ir patogiai lankstyti, o nagai nekibtų už medžiaginių paviršių, niekur neįstrigtų. Taip pat svarbu prižiūrėti gyvūno ausis ir dantis.

Taip pat labai svarbu nuolat prižiūrėti katės kailiuką. Kai kas mano, kad tam reikalingos vonios, tačiau iš tiesų daugelio kačių maudyti nereikia, nes jos išsilaižo nešvarumus. O kad kailis visuomet blizgėtų, reikalingos priežiūros priemonės. Pirmiausia, reikalingos kokybiškos šukos katėms. Rinkitės tokias, kurios nedrasko kailio ir odos. Kad šukuojama katė jaustų malonumą, o ne skausmą. Kailį reikėtų šukuoti kasdien arba pagal poreikį.

Žaidimai teikia džiaugsmo

Katės mėgsta ne tik maloniai leisti laiką prisiglaudusios prie šeimininko, bet jos taip pat dievina ir žaidimus. Žaislai katėms padeda praturtinti jų laisvalaikį, taip pat prisideda prie aktyvaus katės gyvenimo, taigi padeda išlaikyti gerą sveikatą. Žaislai katėms gali būti labai įvairūs. Kai kurie iš jų, tokie kaip virvelės, dirbtinės pelytės ir panašūs, yra skirti žaisti kartu su šeimininku. Tačiau rinkoje jau galima rasti ir daug modernesnių ir šiuolaikiškesnių žaidimų ir žaislų. Pavyzdžiui, jeigu Jūsų katė labai smalsi, galite jai nupirkti žaislą su kamuoliukais, kuriuos reikia gaudyti. Taip pat katėms labai patinka įvairūs judantys žaislai. Todėl labai populiaru nupirkti tokį žaislą, kuris nuolat juda ir taip užima katę. Pavyzdžiui, tai gali būti elektrinis žaislas, kuris pagamintas kaip maštrioška – jo dugnas yra apvalus, todėl žaislas nenukrenta ir nuolat juda. Toks žaislas pažadins katytės smalsumą ir užims ją kai Jūsų nėra namuose.

Renkant žaislus labai svarbu atsižvelgti į katės poreikius ir pomėgius. Vienos katės labiau mėgsta bėgioti, kitos žaisti žaidimus, kai reikia pulti ar medžioti. Tad rinkitės tik tokius žaislus, kurie Jūsų katei teikia džiaugsmo ir malonumo. Taip pat visuomet atkreipkite dėmesį, kad žaislų dydis turi atitikti katino dydį, kad žaislą katei būtų patogu pagauti ar pasiekti.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.