Greitieji kreditai: jų pliusai ir minusai

paskolosTikrai nemažai žmonių yra naudojęsi greitųjų kreditų paslaugomis ar bent jau jas apsvarstę nors kartą gyvenime. Jie dažnai pagelbėja ištikus nelaimei ar tiesiog prireikus nedidelės pinigų sumos greitai, tačiau neturint žmogaus, iš kurio būtų galima pasiskolinti. Patekus į nemalonias situacijas, reikalaujančias nenumatytų išlaidų, žmonės dažniausiai nemąsto racionaliai ir neįvertina visų greitųjų kreditų pliusų ir minusų ir tai padaro tik kai jau būna per vėlu ir tenka susitaikyti su jų pasekmėmis. Todėl yra svarbu žinoti įvairius greitųjų kreditų aspektus.

Greitųjų kreditų pliusai:

  1. Juos lengva gauti.

Daugelis greitųjų kreditų bendrovių suteikia paskolas beveik visiems žmonėms. Taip pat, greitieji kreditai dažniausiai yra suteikiami per 1 valandą, bet kurią savaitės dieną, todėl prireikus pinigų jie jūsų banko sąskaitą pasieks greitai. Taipogi, norint gauti greitąjį kreditą nebūtina niekur eiti – jie suteikiami internetu. Palyginkite greitųjų kreditų bendroves svetainėje paskoluatsiliepimai.lt.

2.Nedideli reikalavimai kreipiantiesiems

Skirtingai nei kreipiantis dėl, sakykim, vartojimo ar būsto paskolos, greitųjų kreditų reikalavimai yra gana paprasti: dažniausiai žmogus turi būti 18 metų amžiaus (nors kai kurios bendrovės skolina tik žmonėms nuo 20-21 metų), būti Lietuvos Respublikos pilietis ir čia turėti aktyvią banko sąskaitą, būti išdirbus ne mažiau nei 4 mėnesius. Kai kurios bendrovės reikalauja, kad asmuo neturėtų kitų finansinių įsipareigojimų ir taip būtų mažesnė jo nemokumo tikimybė.

  1. Greitųjų kreditų bendrovės netikrina jūsų kredito istorijos

Priešingai nuo tradicinių paskolų, kuomet jūs turite turėti gerą kredito istoriją, greitieji kreditai to nereikalauja. Kadangi nereikia gero kredito įrodymų, gauti paskolą tokiose bendrovėse tampa gerokai lengviau.

  1. Nereikalauja užstatyti turto.

Net ir turint nuosavo nekilnojamo ar kitokio turto, greitųjų kreditų bendrovės neprašo jo užstatyti, todėl net jeigu ir nemokėtumėte paskolos, jie neturėtų teisės areštuoti jūsų turto ir skolos bandytų išsireikalauti kitokiais būdais.

Greitųjų kreditų minusai:

  1. Jie kainuoja daugiau nei paprastos paskolos.

Kaip jau prieš tai buvo minėta, greitųjų kreditų bendrovės nereikalauja geros kredito istorijos, ir būtent todėl skolindami pinigus jie siūlo gerokai didesnes palūkanas nei bankai ar kitos paskolų bendrovės. Taip pat nemažai greitųjų kreditų bendrovių prašo sumokėti administracinius ar sutarties sudarymo mokesčius, kartais netgi mokestį, jei kreditas grąžinamas anksčiau. Sudėjus dideles mėnesines įmokas, palūkanas ir papildomus mokesčius, galutinė grąžinama pinigų suma ženkliai padidėja.

  1. Lengva įsiskolinti

Pasiskolinus greitąjį kreditą ir laiku jo nemokant, galima lengvai įsiskolinti ir netgi įsitraukti į vadinamąjį kreditų ratą. Dažnas žmogus laiku nemokėjęs kredito mėnesinės įmokos turi sumokėti dar daugiau (dėl vėlavimo palūkanų) ir neturėdamas lėšų tam kreipiasi į kitą bendrovę norėdamas gauti kitą kreditą, kad galėtų refinansuoti pirmąjį ir taip įsisuka į paskola netgi to nenorėdamas ir neplanuodamas.

  1. Greitieji kreditai gadina kredito istoriją

Mažai kam žinoma informacija yra ta, kad pasiėmus greitąjį kreditą, sumažėja tikimybė ateityje gauti tradicinę paskolą geromis sąlygomis. Kadangi greituosius kreditus bendrovės suteikia vos ne visiems ir „uždeda“ dideles palūkanas, dėl to mažėja žmonių kredito istorijų balai. Dar blogiau yra tiems, kurie turėdami greitąjį kreditą vėluoja jį sumokėti, taip kredito balai krenta dar labiau.

 

Žinoma, greitųjų kreditų pliusų bei minusų yra gerokai daugiau, nei išvardinta, tačiau svarbu žinoti bent jau pačius pagrindinius. Jie gali padėti ne vienam žmogui priimti teisingą sprendimą dėl greitojo kredito, ir galbūt netgi apsaugoti savo ateitį.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.