Apie sveikatą, grožį ir odontologiją

odontologaiSveikata ir grožis – tai nėra du padriki, niekaip nesusiję žodžiai. Atvirkščiai! Tiek sveikata, tiek grožis yra vienos – tos pačios – temos dalis. Ta tema plati, susijusi su įvairiais dalykais. O šiuo kartu norėtųsi pakalbėti apie dantis, apie jų sveikatą ir, aišku, apie odontologiją.

Beje! Aktualu užsukti pas gydytoją pasitikrinti? Jei gyvenate sostinėje, pateikiame tikslingą variantą: https://odonteja.lt/ – čia rasite naudingos informacijos ir kontaktus. Vilniuje veikianti odontologijos klinika įvertins, kokia yra dantų būklė, o prireikus kokybiškai išgydys.

Nusiteikimas

Vieną kartą apsilankius odontologijos klinikoje, kitą kartą arba nusiteikimas puikus, arba nelabai. Tai priklauso nuo įvairių veiksnių, o ypač nuo specialistų bendravimo, nuo nuoširdumo ir gydymo būdų.

Nors yra specialus žodis, skirtas dantų taisymo baimei apibūdinti (dentofobija), esama gausybės pavyzdžių, kad bijoti nereikėtų. Sakysim, prireikia rauti dantį. Susirūpinama, o po procedūros suvokiama, kad jokio reikalo bijoti tikrai nebuvo.

Kai gydytojai mandagūs, kai paaiškina, kaip vyks vienokia ar kitokia procedūra, klinikoje apsilankiusiam žmogui situacija tampa aiškesnė, o kartu pasijuntama kur kas ramiau.

Dantų atkūrimas

Odontologijoje itin daug kalbama apie dantų implantavimą. Tai dantų atkūrimas, laikomas itin moderniu. Iš tiesų šioms procedūroms netrūksta modernumo, tačiau metams bėgant visa ši sfera itin ištobulėjo. Šiuo metu tai nebėra nei egzotika, nei tyrimų stokojanti sritis. Tai reiškia, kad dabar gali būti pats palankiausias laikas implantuoti.

O implantuoti (ar protezuoti kitais metodais) prireikia dėl įvairių priežasčių. Pavyzdžiui, dantį labai pažeidęs kariesas ir jau nėra kaip išgydyti, tad tenka rauti. O po kurio laiko svarbu jį atkurti. Be abejo, galima rinktis ir „paprastesnius“ protezus, pigesnį variantą. Tačiau protezavimas ant implantų būtų tikslingas bent keliais aspektais. Juk tai ir ilgalaikis patogumas, ir išvaizda, nesupainiojama su natūraliais dantimis.

Kai kalbame apie dantų gydymą, kyla visokių klausimų, bet ir atsakymų netrūksta. Vieni klausimai paprastesni, kiti sudėtingesni ir dažniausiai priklauso nuo pačių procedūrų. Pavyzdžiui, jei reikia plombuoti, vargu ar tai pavadintume dideliu galvosūkiu. Tačiau, tarkime, implantavimas reikalauja kur kas labiau apgalvoti. Ar tikrai implantuoti? Jei taip, kokius implantus rinktis? Ir t. t. Būtent todėl – dėl gausybės klausimų – labai svarbu, kad specialistas puikiai išmanytų savo darbą ir atsakytų į visus rūpimus klausimus.

Sveikata – brangiausias turtas

Sakoma, kad sveikata yra brangiausias turtas. Sutikite, tai tikrų tikriausia tiesa. O sveikata susijusi ir su grožiu. Kai dantų būklė gera, galima drąsiai išsišiepti – tai nesukelia skausmo, nepriverčia kompleksuoti (priešingai nei tais atvejais, kai netenkina nei dantų spalva, nei forma).

Kad ir kokios procedūros prireiktų, Vilniaus gyventojams patogu apsilankyti „Odontėjoje“. Čia dantų sveikatai ir grožiui skiriamas dėmesys susijęs su sveika šypsena.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.