Skip to content
zurnalas

Žurnalas

apie viską, kas įdomu vyrams ir moterims

Menu
  • Verslas
  • Laisvalaikis
  • Automobiliai
  • Mada ir grožis
  • Technologijos
  • Namai
  • Sveikata
Menu

Aliuminio anodavimas. Procesas, privalumai ir priežiūra

Posted on 2021-05-12 by rasytojas

Aliuminio anodavimas – vienas populiariausių aliuminių paviršių apdorojimo būdų, kuris gali būti pritaikytas tiek buityje, tiek pramonėje. Anodavimo metu aliuminis padengiamas apsauginiu oksidų sluoksniu, kuris suteikia metalui tolygumo, patvarumo ir apsaugo nuo oro sąlygų keliamos korozijos.

Kaip yra atliekamas aliuminio anodavimas?

Anodavimo metu elektrocheminiu būdu yra formuojamas apsauginis oksidų sluoksnis, kuriuo padengiamas aliuminis paviršius. Sluoksniai gali būti skirtingai storių, kurie yra matuojami mikronais. Prieš anoduojant daikto paviršių svarbu įvertinti tai, kur jis bus laikomas, nes nuo to priklausys sluoksnio storis. Jei anoduotas metalas yra laikomas lauke, rekomenduojama rinktis 15-20 mikronų sluoksnį, jeigu viduje – užteks 5-10 mikronų sluoksnio. Kai yra reikalinga ypač didelė apsauga, naudojamas 25 mikronų storio sluoksnis.

Aliuminio anodavimo rūšys

Yra trys aliuminio anodavimo rūšys: bespalvis, spalvotas ir kietas. Spalvotas nuo bespalvio skiriasi tuo, kad yra galimybė pasirinkti paviršiaus spalvą. Po bespalvio anodavimo aliuminio paviršiaus spalva būna natūrali. Kietasis būdas išskirtinis tuo, kad po anodavimo pasinaikina apdirbimo žymės ir paviršius yra padengiamas storesniu oksido sluoksniu.

Aliuminio anodavimo privalumai

Aliuminio anodacijos metu sukuriamas kietas ir dėvėjimuisi atsparus sluoksnis, kuris padeda išvengti dažnai pasitaikančios medžiagos korozijos. Taip aliuminiai gaminiai tampa patvaresni ir mažiau dėvisi, bei braižosi, juos galima naudoti ilgiau nei įprastai. Taip pat aliuminio padengimas papildomu sluoksniu suteikia metalo paviršiui geresnę, tolygesnę, labiau matinę išvaizdą. Šis aliuminių paviršių padengimo būdas yra ne tik efektyvus, bet ir nebrangus.

Anoduotų paviršių priežiūra

Nors ir vienas iš aliuminio anodavimo privalumų yra patvarumo ir papildomos apsaugos nuo susidėvėjimo užtikrinimas, anoduotus paviršius reikia mokėti tinkamai prižiūrėti. Anoduotiems paviršiams netinka valymo priemonės, kurių sudėtyje yra stiprių rūgščių ir abrazyvinių dalelių. Rekomenduojame rinktis valiklius, kurių pH yra neutralus, tai yra lygus 7.

Anoduotų paviršių valymo dažnis priklauso nuo naudojimo dažnumo bei laikymo vietos. Jeigu aliuminis yra laikomas lauke, jį užtenka valyti vieną kartą per metus, nes visus pavojingus nešvarumus nuplaus lietus. Jeigu gaminys yra naudojamas viduje ir itin intensyviai, jis turi būti valomas dažniau – bent kelis kartus per metus. Nešvarumai gali pažeisti gali pažeisti viršutinį anodacijos sluoksnį, o to pasekmė – sparčiai plintanti korozija. 

 

Alanodo specialistai ne tik profesionaliai bei kruopščiai atliks aliuminio anodavimą, bet ir padės apsispręsti, kokią anodavimo rūšį pasirinkti ir papasakos, kaip tinkamai prižiūrėti anoduotus paviršius.

Continue Reading

Next Post:
Kaip pasirinkti dažus metalui?
Previous Post:
Metalo pjovimas greitai ir kokybiškai: kokį metodą rinktis?

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujausi straipsniai

  • 2025-07-01 Šaldytuvai: ką svarbu žinoti renkantis šaldytuvą? 
  • 2025-06-30 Kaip pasirinkti tinkamą dūmtraukį?
  • 2025-06-29 Investicija į būstą Vilniuje: tarp svajonės ir šaltų skaičiavimų
  • 2025-06-29 Populiariausi priedai, kuriuos „Volkswagen“ vairuotojai renkasi būtent vasarą
  • 2025-06-27 Skūteris – laisvės pojūtis mieste ir kelionėse
  • 2025-06-26 Keramidai kosmetikoje – tylūs odos didvyriai
  • 2025-06-25 Nuskilęs dantis: ar estetinis plombavimas yra išsigelbėjimas?

Seni straipsniai

Praleiskite laisvą laiką skaitydami straipsnius verslo, laisvalaikio, automobilizmo, grožio, sveikatos ar technologijų temomis. Atminkite šį puslapio adresą: straipsniukai.lt – tai naujas ir įdomus interneto leidinys visiems šiuolaikiškiems žmonėms.

Paminklai Vilniuje

Kirpykla Justiniškėse, Vilniuje, kurioje nori kirptis kiekvienas vilnietis, kviečia pasigražinti ir atsišviežinti savo šukuoseną, susitvarkyti blakstienas ir antakius bei nagus.

SEO – tai turinio ir interneto puslapio pritaikymas pagal Google paieškos sistemos reikalavimus.

Ar žinote, kas yra SEO?

Tikriausiai kažką esate girdėję, bet nesate tikri, ar tai tiesa. Štai tikslus SEO  apibrėžimas:

Atkreipkite dėmesį - tai ir turinio, ir tinklalapio pritaikymas paieškai...

Istorijų pasakojimas

©2025 Žurnalas | Built using WordPress and Responsive Blogily theme by Superb