Kaip pasirinkti dažus metalui?

Ką reikia žinoti, jei jūsų garažo durys jau senai laukia perdažymo? Visų pirma, reikėtų apsispręsti, kurie dažai metalui bus jums tinkamiausi, nes metalinės durys atrodys vienai nudažius juos su vienos rūšies dažais ir kitaip, nudažius su kitos. Aptarkime populiariausias metalui skirtų dažų rūšis.

Lateksinio pagrindo dažai

Lateksinio pagrindo dažai rinkoje egzistuoja jau labai ilgą laiką. Jei protingas pasirinkimas daugeliui dažymo darbų, nes jie pakankamai lengvai valomi. Taip pat lateksinio pagrindo dažai nėra degūs, yra lengvai retušuojami, o svarbiausia – jie gali būti tepami ant didžiosios dalies paviršių, kartais galima apsieiti net ir be gruntinio pagrindo.

Aerozoliniai metalo dažai

Tačiau, jei jūs norite maišyti keletą spalvų ir nenorite, kad metalo dažymas jums taptų itin erzinančiu darbu, tuomet tikrai nesirinkite lateksinio pagrindo dažų, nes tokiu atveju jie turės daugiau trūkumų nei privalumų. Tuo tarpu pasirinkus aerozolinius dažus dažymas bus vienas malonumas. Norite nutapyti piešinį ant savo garažo vartų? Nusipirkite keletą skirtingų spalvų skardinių ir leiskitės į savo menines klajones, su skardine rankoje greitai galėsite pasijusti kaip didis grafiti meistras ar gatvės menininkas, kuris bus puikiai pripažintas pogrindyje. Taip pat aerozoliniai dažai yra puikus būdas norint nudažyti smulkias metalines detales.

Aliejaus pagrindo dažai

Daug kas sako, kad aliejaus pagrindo dažai yra geresnis pasirinkimas norintiems dažyti metalą nei dažai latekso pagrindu. Nors aliejaus pagrindo dažai ir ilgiau džiūsta, tačiau išdžiūvę jie yra žymiai patvaresni ir atsparesni įbrėžimams ir dėmių atsiradimui. Taip pat aliejaus pagrindo dažai lengvai padengia paviršiaus nelygumus, o svarbiausia, paviršius nudažytas jais yra itin lengvai valomas. Šie dažai varijuoja nuo itin blizgių iki matinių. Tačiau žinoma jie turi ir savų minusų, kurių pagrindinis yra tas, kad jie nėra ilgaamžiai. Tai nereiškia, kad jie atsilups ar kitaip atšoks nuo jūsų metalinio paviršiaus – ne, tai reiškia, kad jie tiesiog žymiai greičiau išbluks nei latekso pagrindo dažai. Todėl paviršių dažyti reikės žymiai dažniau. Toks nuolatinis dažymas turi kelis neigiamus aspektus – visų pirma tai tikrai sugaiš nemažai jūsų laiko, o antra – nuolatinis dažymas pareikalaus daug dažų ir galiausiai tai tikrai jums atsilieps finansiškai, nes patys aliejaus pagrindo dažai yra brangesni. Taip pat šio tipo dažai yra degūs, tad jei dažymo metu netyčia juos uždegsite bus daug nuodingų dūmų ir ugnies.

Emaliniai dažai

Jei metalo paviršius, kurį norite dažyti, yra surūdijęs, tuomet jums reikės antikorozinių metalo dažų. Dažniausiai tokiais dažais galima dažyti blizgius metalo paviršius, uždažyti jau esamus dažus ar net surūdijusias vietas, tad tai tikrai yra bene geriausi dažai metalui ant rūdžių.

Pagrindas dažams

Nors ne visiems dažams reikalingas pagrindas, tačiau dažant metalą tikrai verta paviršių paruošti taip gerai, kaip tik įmanoma. Geras pagrindas ne tik padės apsaugoti metalą nuo erozijos, bet taip pat padės geriau dažams sukibti su metalu.

Galiausiai reikėtų suprasti, kad kiekvienas dažymo darbas yra skirtingas ir geriausią patarimą kiekvienam unikaliam atvejui gali duoti tik tikras savo srities profesionalas, todėl, jei ruošiatės dažyti metalinius laiptus, duris ar vartus, tuomet jums tikrai reikėtų pasitarti su specialistu ar konsultantu parduotuvėje. Jie padės jums išsirinkti geriausius dažus jūsų metalo paviršiui, o priėmus tinkamą sprendimą jūsų metalo paviršiai džiugins jus pasirinkta spalva ilgą laiką.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.