Metalo pjovimas greitai ir kokybiškai: kokį metodą rinktis?

Metalo pjovimas yra neatsiejama daugybės produktų gamybos dalis. Kiekvienas metalinis komponentas ir daugybė jų variantų turi savo unikalius pjovimo reikalavimus. Dėl to buvo sukurti įvairūs metalo pjovimo būdai. O ką rekomenduoja ekspertai?

Įvairių tipų metalo pjovimo mašinos

Didesniems ir sudėtingesniems projektams greičiausiai reikės naudoti metalo pjovimo stakles. Šios mašinos gali dirbti su visų rūšių įvairaus dydžio ir storio medžiagomis. Aptarkime kelias skirtingas, tačiau populiarias technologijas:

Metalo pjovimas plazma

Plazminis pjovimas gali būti naudojamas pjaustyti visus elektrai laidžius metalus. Jis geriausiai veikia su anglies ir nerūdijančio plieno bei aliuminio nuo ¼ iki 2 colių storio. Plazminis pjovimas pumpuoja deguonį per antgalį, tuo pačiu perduodamas elektros lanką per dujas, kurios tampa pakankamai karštos, kad ištirptų metalas.

Vandens srovė

Aukšto slėgio vandens srove galima pjauti bet kokią medžiagą, ne tik metalą. Jie veikia naudodami didelio greičio vandens srovę, kad suardytų medžiagos paviršių. Pridėjus abrazyvinės medžiagos į vandens srovę, vandens srove galima perpjauti bet kokį metalą iki 5 colių storio. Jie yra labai tikslūs ir tikslūs ir nereikalauja antrinės apdailos. Kadangi vandens srovėse naudojamas tik vanduo, o kartais ir abrazyvas, nėra šilumos paveiktų zonų ar galutinio produkto iškraipymo. Dėl greitesnės, pigesnės ir švaresnės briaunų kokybės nenuostabu, kad vandens srovės tampa vienu populiariausių metalo pjovimo būdų.

Lazeris

Metalo pjovimas naudojant lazerines pjovimo mašinas puikiai pjauna neatspindinčius metalus. Tačiau naujesni pluošto lazeriai ir galingesni CO2 pagrindu pagaminti lazeriai gali apdoroti atspindinčias ir storesnes medžiagas. Pjovimas lazeriu veikia koncentruojant aukštos temperatūros šviesos spindulį ant pjaunamos medžiagos paviršiaus. Tai tikslus pjovimo būdas su beveik tiksliais leistinais nuokrypiais, tačiau galutinis produktas gali būti sugadintas ir iškraipytas; tam reikės antrinės apdailos. Lazerio technologija dėl greičio ir preciziškumo pelnytai laikoma viena geriausių.

Ką dar svarbu žinoti?

Pjaunant metalinius profilius visų pirma reikia dėvėti apsaugines priemones, nes susidarančios briaunos gali būti labai aštrios ir gana nemalonus nuimti. Jei turite pjauti, dėvėkite apsaugines priemones, tokias kaip akiniai, pirštinės ir kombinezonai.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.