Vienos fazės (vienfaziai) elektros varikliai

elektros varikliaiPlačiojoje rinkoje populiaresni trijų fazių (trifaziai) elektros varikliai nei vienos fazės (vienfaziai). To viena iš priežasčių gali būti tai, kad vienfazių elektros variklių galia yra mažesnė. To pasekoje atsiranda mažesnės galimybės šiuos prietaisus panaudoti didesnės galios sąnaudų reikalaujančiuose įrenginiuose. Tačiau ne vienas profesionalas teigia, kad vienos fazės elektros variklis gali būti kur  kas pranašesnis siekiant įgyvendinti tam tikras užduotis, kurioms galingesni elektriniai varikliai tikrai netiktų. Nors, kaip jau buvo kalbėta anksčiau, vienos fazės elektros varikliai yra paplitę mačiau, tačiau jie yra daug lengviau pritaikomi kasdienėje buityje.

Vertinant elektros variklius iš techninės pusės, vienos fazės variklis yra sudėtingesnis nei trijų fazių. Taip yra dėl papildomų grandinių, kurios mažina įrenginio efektyvumą. Be abejo, tai nėra lemiamas faktorius, nes tokie elektros varikliai gali būti pritaikomi tokiuose įprastuose įrenginiuose kaip elektrinės žoliapjovės, įvairūs grąžtai ir pan.

Dažniausiai vienos fazės elektros variklių galia svyruoja nuo 0,12 iki 4 kW, priklausomai nuo prietaiso modelio. Šiandien populiarūs elektros varikliai išsiskiria dideliu patikimumu, tačiau būtina pabrėžti, kad veikimas bus efektyviausias tik teisingai jį parinkus atitinkamam įrenginiui. Todėl būtent dėl anksčiau minėtos priežasties renkantis elektros variklį svarbu įvertinti, kokiame įrenginyje jis bus įtaisomas. Svarbu numatyti ir tai, koks sukimo momentas paleidžiant bus reikalingas.

Nepaisant to, kad vienos fazės elektros varikliai yra mažesnio galingumo nei pvz. trijų fazių, tačiau įvertinus techninius šio prietaiso privalumus, jie yra pakankamai plačiai naudojami ir pritaikomi buityje ir lengvojoje pramonėje. Tačiau verta pabrėžti, kad renkantis elektros variklius BŪTINA pasitarti, pasikonsultuoti su patyrusiais specialistais, kurie atsakys į visus Jūsų užduotus klausimus ir padės išsirinkti tinkamiausią prietaisą pagal Jūsų poreikius.

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.