Elektros tarifas – pagal kiekvieno poreikius

fiksuotas elektros tarifasElektros energija didžiajai daliai įmonių, ūkių ar gamyklų yra pagrindinės einamosios išlaidos, kurios dažnai turi įtakos ir gaminamo produkto ar paslaugos kainai. Paprasčiau tariant, kuo didesnes sąskaitas už elektrą gauna įmonė, tuo brangiau jai tenka parduoti savo paslaugas ar produktus. Tai reiškia, kad dėl to kenčia pirkėjai, kuriems tenka plačiau praverti pinigines, norint įsigyti produktą, kenčia ir pati įmonė, nes brangesnių produktų niekas nenori pirkti, galiausiai didesnės kainos tikrai neprideda konkurencinio pranašumo lietuviškam verslui tarptautinėje rinkoje. Taigi, natūralu, kad visi ieško būdų, kaip sumažinti elektros energijos sąskaitas.

O būdų išties yra. Dar 2010-aisiais prasidėjo elektros energijos ūkio pertvarka, kuri atvėrė galimybes visiems juridiniams asmenims pirkti elektros energiją iš nepriklausomų elektros energijos tiekėjų, kurių Lietuvoje yra išties nemažai. Tad gana didelė konkurencija sąlygoja patrauklesnes elektros energijos kainas pirkėjui, todėl tinkamai pasirinkus tiekėją galima sutaupyti išties nemažai.

Elektros tarifas, o tiksliau jo kaina priklauso nuo to, kokią riziką už elektros kainų pokyčius elektros kainų rinkoje prisiima nepriklausomas elektros energijos tiekėjas, kokie jo įsipareigojimai bei patirtis. Taigi, didelę darbo patirtį turinčios įmonės verslui gali pasiūlyti optimaliausiai jų poreikius atitinkančius sprendimus. Be to, reiktų atkreipti dėmesį į tai, kad elektros tarifas, siūlomas nepriklausomų elektros tiekėjų, yra lankstesnis, todėl jį galima pritaikyti įvairiems verslo modeliams.

Galiausiai dalis verslo sektoriaus atstovų baiminasi, kad pasirinkus nepriklausomą elektros energijos tiekėją, jiems teks taikstytis su nuolatos svyruojančiomis elektros energijos kainomis. Visgi, tokios baimės yra išties nepagrįstos, nes visada galima rinktis fiksuotą elektros energijos kainą, kuri nesikeis per visą sutarties galiojimo laikotarpį, nepriklausomai nuo to, kokie vėjai pučia elektros energijos rinkoje. Fiksuotas elektros tarifas – puikus pasirinkimas įmonės, kurios kruopščiai planuoja savo išlaidas ir nėra linkusios rizikuoti. Tuo atveju, jei įmonė yra pasiruošusi prisiimti didesnę riziką ir nebijo patirti nuostolių, visada galima mokėti už elektros energiją, atsižvelgiant į rinkos kainą. Tiesa, nusprendus mokėti rinkos kainą, reikia atminti, kad galima ne tik sutaupyti, bet ir prarasti, nes niekas negali tiksliai pasakyti, kaip keisis elektros energijos rinkos kaina.

 

 

 

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.