Vestuvių fotografas, operatorius, vedėjas ir piršlys viename asmenyje?..

vestuvių fotografaiLietuvių liaudies patarlė sako „devyni amatai, dešimtas – badas…“ Šią patarlę puikai žino visi vestuvių fotografai, nes savo karjeros pradžioje dažnas yra padaręs klaidų ir bandęs save įtikinti, kad gali padaryti viską vienas pats. Deja, realybė pasirodė visai kita.

Galbūt dėl to kai kurie geri vestuvių fotografai Vilniuje net samdo asistentus. Čia tas pats, kas ir advokato asistentas – daro visą juodą darbą, kad pagrindinis fotografas pasirodytų klientų vestuvėse ir susižertų visus laurus už itin pavykusias nuotraukas. Apie dešimtis valandų, praleistų ruošiantis fotosesijoms, ieškant idėjų užsienio fotografų svetainėse, retušuojant nuotraukose visas mažiausias smulkmenas niekas paprastai net nekalba. Daugybės darbų vienas nepadarysi kokybiškai…

Vestuvių fotografas ir taip jau turi nemažai pareigų, apie kurias žmonės paprastai nesusimąsto.

Pardavėjas

Vestuvių fotografas turi mokėti save parduoti. Jis susitinka su būsimaisiais jaunaisiais ir susitikimo metu turi įtikinti samdyti būtent jį, o ne kokį mėgėją, kuris vestuves pažadėjo fotografuoti vos ne už maistą ir gėrimus. Pardavimas yra sunkus darbas, reikalaujantis tam tikrų žinių (o žinios priklauso nuo investuotų finansų ir laiko) ir sugebėjimų. Taip pat reikia pasirūpinti ir reprezentatyvia išvaizda.

Rinkodaros specialistas

Kaip suradote savo vestuvių fotografą? Per pažįstamus? Ar internete? Jei internete, tai įsivaizduokite, kad kažkas turi sukurti ir prižiūrėti tuos skelbimus, rūpintis interneto puslapiu ir jį reklamuoti, reklamuotis specialiuose vestuvių paslaugų kataloguose ir t.t. Yra daugybė reklamos formų, tad fotografas turi būti rinkodaros specialistu visą žiemą, kad galėtų ištisai dirbti vasarą.

Mechanikas

Vestuvių fotografas turi mokėti prižiūrėti savo techniką. Nepakanka turėti vieną fotokamerą ir 10 flash atminties kortelių. Reikia mokėti prižiūrėti techniką taip, kad ji veiktų būtent tą dieną. Kas būna, kai iš rankų ant žemės nukrenta kamera ieškant geresnio kadro? Jei kiekvieną kartą fotografai pirktų naują techniką, bankrutuotų.

Buhalteris

Vestuvių fotografai dirba legaliai. Jie moka mokesčius. Dažniausiai dirbama pagal verslo liudijimą arba individualios veiklos pažymą. Abu būdai reikalauja mokėti mokesčius, vesti apskaitą. Reiškia fotografas turi žinoti visą tvarką ir susigaudyti finansiniuose reikaluose. Taip nėra, kad kiekvienas fotografas samdytų buhalterį. Visas finansinių dokumentų tvarkymas gula ant vieno žmogaus pečių.

Vairuotojas

Retą kurį fotografą reikia nuvežti į vestuves ir parvežti. Maža to, savo transportu fotografai važiuoja į priekį ir jau laukia pasiruošę atvykstančio pagrindinio vestuvių kortežo. Per dieną tenka nuvažiuoti ne vieną dešimtį kilometrų, o kartais ir daugiau nei 100. Taigi, reikalinga tvarkinga transporto priemonė ir profesionalūs vairavimo įgūdžiai.

Operatorius?

Nors daugelis fotografų pripažįsta, kad filmuoti ir fotografuoti vienu metu neįmanoma, tačiau kai kurie vis tiek paleidę kameras sugeba padaryti dar keletą kadrų. Greičiausiai tai daro ne fotografai, bet operatoriai, šiek tiek mokantys fotografuoti.

Vestuvių fotografas turi fotografuoti ir džiuginti visus gera nuotaika, o vėliau ir įspūdingomis nuotraukomis. Kitų darbų jam užkrauti nereiktų. Ypač tų, kurių jis negalės padaryti kokybiškai.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.