Vėdinimo sistema biure – viskas, ką turime žinoti

Patalpų vėdinimas, kaip ir grynas oras yra svarbus kiekvieno pastato elementas. Taigi būtina užtikrinti optimalų mikroklimatą ir malonias sąlygas patogiam gyvenimui. Vėdinimas biure atlieka ne mažiau svarbų vaidmenį, nes grynas oras ir tinkama temperatūra tiesiogiai veikia tiek darbuotojų sveikatą ir jų darbo efektyvumą. Dėl šviežio ir gryno deguonies trūkumo žmonės patiria vangumą, padidėjusį mieguistumą, kosulį nuo dulkių, diskomfortą, galvos skausmą. Jei nenorite, kad darbo procesas truktų dvigubai ilgiau nei įprastai dėl darbuotojų vangumo, o patys žmonės dažnai sirgtų ar būtų alergiški, būtinai turite pasirūpinti gryno oro prieinamumu ir palankia atmosfera.

Todėl pastebėjus pirmuosius požymius, būtina imtis veiksmų ir daugiau pasikonsultuoti su patyrusiais specialistais, dėl rekuperacinės sistemos įvedimo.

Vėdinimo dėka patalpoje susidaro sveikas ir patogus mikroklimatas:

  • Anglies dioksido lygis normalizuojamas

Gera ventiliacija užtikrina nuolatinį oro atsinaujinimą. Iš gatvės patenkantis oras pakeičia patalpoje esantį orą kartu su susikaupusiu anglies dioksidu. Tokioje patalpoje nėra tvanku ir patogu būti.

  • Drėgmė normalizuojasi

Vėdinimo sistema su oro filtravimu leidžia pašalinti oro taršą ir padaryti orą sveiką ir saugų. O šildymo funkcija ventiliacijoje apsaugo nuo pavojaus peršalti nuo šalto oro iš gatvės.

Rekuperacinės sistemos veikimas gana paprastas. Į tiekimo ir ištraukimo ventiliacijos įrenginius įmontuota kasetė, kuri užtikrina oro šilumos mainus. Per jį išeinantis ištraukiamas oras perduoda šilumą šilumokaičio sienoms, o į patalpą patekęs šaltas oras pašildomas iš sienų. Šis principas yra plokščių ir rotacinių rekuperatorių, kurie šiuo metu įgijo populiarumą montuojant biuruose. Vėdinimo įrenginiai su rekuperatoriumi naudojami ten, kur reikia maksimaliai sutaupyti energijos. Rekuperatorius pravers ir esant ribotai galiai, pavyzdžiui mažo ploto biuruose ar parduotuvėse su elektriniu šildymu.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.