Vaikiškos lovytės: viskas, ką reikia žinoti

Svarbus kūdikio kraitelio atributas – vaikiškos lovytės. Be jų sunku įsivaizduoti kūdikio kambarį.  Tačiau vos pirmą kartą imsite mąstyti apie vaikišką lovelę, suprasite, kad net neaišku, kokios jos reikia, ir kaip ją išsirinkti…

Kaip rinktis lovytę ir kur ją pirkti?

vaikiskos lovytes

Kaip ir visi kiti baldai, vaikiškos lovos turėtų būti pasirenkamos pagal tai, kiek vietos kambaryje turite. Nesiūloma dėti didžiausios telpančios vaikiškos lovelės, tačiau prieš perkant, reikėtų labai gerai apgalvoti, ar kambaryje bus patogu, kai stovės šis baldas. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, ar reikia lovytės kūdikiams, kol jie dar labai maži, ar didesnės, iškart „ant išaugimo“. Būna ir gana mobilių lovelių, kurias patogu vežtis su savimi, jos būna sulankstomos ir labai tinka tuomet, kai keliaujama ar tiesiog nuolat nakvojama vis kitoje vietoje. Didesnės lovos vaikams, jeigu norima, kad jos tarnautų nuo kūdikystės, rekomenduojamos pirkti drauge su apsaugomis – tam tikromis grotų sienelėmis. Kai kūdikis paaugs, tas sieneles bus galima nuimti.

Vaikiškos lovytės parduodamos ir internete, ir parduotuvėse. Privalumas perkant internetu – nereikia patiems vežtis iš parduotuvės. Juk tai ne toks daiktas, kurį lengvai parsiveši troleibusu, visgi reikėtų važiuoti su nemažu kroviniu. Tiems, kam transportas ir kelionė į parduotuvę ne problema, smagu pirkti ir parduotuvėje gyvai. Ar perkant internetu, ar gyvai parduotuvėje, visada verta vaikišką lovelę pirkti specializuotoje vaikų ar kūdikių prekių parduotuvėje, nes tik ten rasite išties gerų gamintojų prekes, o taip pat ir platų pasirinkimą.

Kaip išsirinkti čiužinius

ciuzinys

Jeigu perkate lovelę kūdikiui, reikės ir čiužinio. Vaikiški lovelių čiužiniai yra parenkami pagal lovelės dydį. Kad būtų minkščiau, kartais kartu perkami ir antčiužiniai. Vaikiški čiužinukai pasižymi linksmais ornamentais, šviesiomis, gražiomis spalvomis. Tačiau galima rasti ir paprastų vienspalvių čiužinių. Čiužiniai gali būti su spyruoklėmis, porolonu, su grikių lukštais, kokosais ir kitais užpildais.

Kelioniniai čiužinukai – tai linksmais ornamentais puošti maži čiužinukai, kuriuos lengva vežiotis drauge su savimi. Jų taip pat gali prireikti.

Puošnu ir patogu – baldakimai lovytėms

Ar prisimenate, kaip atrodo karališkos lovos? Virš jų – lyg užuolaidos, lyg tiulis. Vaikiški baldai irgi gali atrodyti karališkai, o taip pat ir suteikti apsaugą nuo saulės spindulių arba vabzdžių. Baldakimai vaikiškoms lovytėms tvirtinasi panašiai kaip užuolaida, juos galima atitraukti arba užtraukti, naudoti taip, kaip patogiau.

Priedai lovytėms

Turint lovytę kūdikiui, gali prireikti ir tam tikrų priedų:

  • Klijuotė į lovytę. Net jeigu naudojate geras sauskelnes, kūdikis visgi gali sukelti drėgmę, o lovytė turi likti sausa. Tad bent jau pirmaisiais mėnesiais verta turėti klijuočių.
  • Apsauginės lovytės sienelės. Norėdami universalios ir ilgiau tarnaujančios vaikiškos lovytės, kai kurie tėveliai perka didesnes vaikiškas lovytes ir atsisako minties pirkti kūdikio lovytę. Tačiau, kad naujagimis neiškristų, pritvirtinamos specialios apsauginės grotelės. Vėliau, vaikui paaugus, sienelės – grotelės yra nuimamos.
  • Lingės. Tai – išlenkti mediniai pagrindai, kurie tvirtinasi prie lovos kojų. Šis nedidelis priedas paprastą vaikišką lovelę gali paversti ne prastesniu už lopšį daiktu. Suptis tokioje lovelėje vaikams bus vienas malonumas. Jie miegos ramiai ir saldžiai. Galima rasti medinių lingių, atitinkančių lovelės spalvą.
  • Vienkartiniai paklotai „Pampers“ ar kitų firmų. Tai alternatyva klijuotei, kadangi šios paklotės taip pat saugo nuo drėgmės, tiksliau ją surenka. Visgi rekomenduojama tiesti klijuotę, o po to ir paklotę.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.