Tapetai – optimaliausia medžiaga akcentinei interjero sienai


Tapetai
– ypatinga sienų apdailos medžiaga, pasižyminti spalvų, raštų bei fizinių savybių įvairove, todėl visai nekeista, kad nusprendus namuose vieną sieną padaryti akcente, jos apdailai dažnai pasirenkama būtent ši medžiaga. Pasitelkus šią apdailos medžiagą, ant vienos iš kambario sienų subtiliai galima perkelti pasirinktus gamtos arba urbanistinius motyvus, geometrinius raštus bei įvairiausių spalvų kombinacijų abstrakcijas. Siūlome plačiau susipažinti su tapetų naudojimu akcentinės sienos dekoravimui. sienos ir tapetai

Akcentinės sienos pasirinkimas

Prieš pradedant klijuoti tapetus, visų pirma reikia nuspręsti, kuri siena bus tinkamiausia tapti akcentine siena. Tapetai ant vienos iš keturių kambario sienų dažniausiai yra klijuojami dvejose namų erdvėse: miegamajame bei svetainės kambaryje. Miegamajame specialistai rekomenduoja rinktis sieną į kurią yra atremtas lovos galvūgalis. Renkantis sieną svetainėje, reikia apžiūrėti, kas šioje erdvėje labiausiai traukia akį, tai gali būti įdomi architektūrinė detalė: židinys, langas arba kita. Labiausiai dėmesį sukoncentruojanti siena puikiai tinka tapti akcentine siena ant kurios bus klijuojami tapetai.

Temos pasirinkimas

Tapetai vieni nuo kitų skiriasi spalvų, raštų intensyvumu bei stiliumi (klasikiniai, skandinaviški, modernūs tapetai), todėl prieš juos renkantis yra labai svarbu žinoti, kokią kambario atmosferą bus norima sukurti. Žaismingai kambario nuotaikai sukurti tinka ryškiaspalviais ornamentais dekoruoti tapetai, o ramiai nuotaikai sukurti galima pasitelkti tapetus su gamtos motyvais. Šiltos spalvos (geltona, raudona) veikia energizuojančiai, o šaltos (mėlyna, žalia) – atpalaiduojančiai.

Darbas su tapetais

Tapetai nėra itin sudėtinga medžiaga apdailos darbų kontekste, bet kad darbai vyktų sklandžiai, reikia gerai žinoti tam tikrus pagrindus arba atiduoti šį darbą profesionalams. Prieš klijuojant tapetus ant akcentinės sienos, jeigu tai yra reikalinga, pirmiausia reikia nudažyti kitas tris sienas. Visada yra privaloma gerai perskaityti tapetų instrukcijas, nes tapetų būna įvairiausių, todėl ir klijavimo būdai yra nevienodi. Darbams patariama rinktis dieną, kai yra tinkamos oro sąlygos, nepatariama klijuoti tapetų, kai yra labai drėgnos oro sąlygos. Reikia neužmiršti, kad siena prieš klijavimą turi būti tinkamai paruošta (nuvalyta ir sausa). Svarbu naudoti gerus klijus bei tinkamą jų kiekį, kad užklijuoti tapetai neatšoktų.

 

 

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.