Susipažinkite su vienu iš gražiausių Lietuvos kurortu – Birštonu!

birštonasBirštonas yra vienas iš populiariausių mūsų šalies kurortų. Miestas pasižymi nepaprastai gražia gamta, 82% Birštono savivaldybės teritorijos yra Nemuno kilpų regioninio parko teritorijoje. Taigi galite net neabejoti, kad šiame mieste pamatysite tikrai nuostabių vaizdų.

Unikali miesto gamta ir išskirtinis kraštovaizdis jau nuo seno vilioja turistus ir poilsiautojus aplankyti šį miestą ir jo apylinkes.

Birštonas kasmet miesto lankytojams ir svečiams stengiasi pasiūlyti naujovių. Šiandien papasakosime apie mineralinio vandens garinimo paviljoną, kuris kurorte veikia jau keletą metų.

Centriniame miesto parke, priešais „Eglės“ sanatoriją, pastatytame atvirame mineralinio vandens garinimo bokšte-paviljone su mineralinio vandens fontanėliu ir druskų galerija, garintuvo sienomis tekantis mineralinis vanduo, veikiamas saulės ir vėjo, garuoja savaime ir pačiame bokšte bei 50–80 metrų spinduliu aplink jį leidžia kvėpuoti sveikatai naudingų mineralų prisodrintu, oru. Šios mineralinio vandens garinimo procedūros yra nemokamos, todėl kiekvienas gali mėgautis naudingomis procedūromis. Į šį garinimo bokštą teka vanduo iš mineralinio vandens gręžinio „Rūta“.

Oras kuris yra prisotintas mineralais ir druskomis leidžia suderinti Birštono sanatorijose atliekamas procedūras su sveikatinimu natūraliais gamtos veiksniais, kurie sustiprina gydymo efektą. Kvėpavimas tokiu oru yra naudingas kvėpavimo takų problemų turintiems žmonėms, taip pat toks teigiamai veikia odą, ji tampa lygesnė bei elastingesnė. Daugelis atvyksta į šį parką tiesiog pamedituoti, kadangi stebint čiurlenantį vandenį nusiramina nervų sistema bei gerėja bendra savijauta.

Tokie mineralinio vandens garinimo paviljonai yra naujiena Lietuvoje, tokie statiniai yra unikalūs mūsų šalyje, tačiau jei pažvelgtumėme į Lenkijos ar Vokietijos kurortus, ten tikrai rastumėme panašių objektų, kadangi ten sveikatinimas mineraliniu vandeniu ir kitais gamtos veiksniais taikomas daugiau kaip šimtą metų.

Tad jei mąstote apie poilsį viename iš Lietuvos kurortų, norite pailsėti ir pabūti gamtoje, poilsis Birštone bus tikrai puikus pasirinkimas. Čia ne tik pailsėsite kurorto viešbučiuose, pasigrožėsite nuostabiomis Nemuno kilpomis, bet ir aplankysite ir pasimėgausite gamtos teikiamais malonumais ir procedūromis.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.