Šiuolaikiniame pasaulyje nebevaržo nei kalbos barjerai, nei valstybės sienos. Dėl to daugelis renkasi gyvenimą užsienyje. Vieni pirmiausia išvažiuoja studijuoti, kiti – vyksta užsidirbti, tačiau taip nejučiomis pradedamas kurti gyvenimas ir svečioje šalyje dažnai užsiliekama ilgesniam laikui. Itin populiari emigracijos kryptis – Anglija, tad nenuostabu, kad šia kryptimi siunčiami ir drabužiai, ir įvairūs skanėstai. O siuntos į Liverpulį, vieną didžiausių Anglijos uostų, keliauja iš įvairių Lietuvos kampelių.
Kaip siuntos į Liverpulį pasiekia adresatus?
Greičiausias ir patogiausias būdas siųsti siuntas į įvairius Anglijos miestus – mikroautobusai. Tokias paslaugas siūlo privatūs vežėjai, kurie organizuoja reisus net po kelis kartus per savaitę. Procesas gana paprastas: siuntėjai internetu registruoja siuntas, jos surenkamos iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Paskirstytos siuntos iškeliauja Anglijos kryptimi.
Tokios kompanijos dažniausiai siuntas pristato „nuo durų iki durų“. Šis principas reiškia, kad siuntą vežėjas paima iš nurodyto adreso ir pristato tiesiai gavėjui į rankas. Tai labai patogu, nes nebereikia gaišti laiko ir patiems vežti siuntų. Tokiu būdu siuntos į Liverpulį, Londoną, Mančesterį ar kitus Anglijos miestus nukeliauja vidutiniškai per 3-4 dienas, o renkantis greitojo siuntimo būdą – per porą dienų.
Kokios siuntos populiariausios?
Lietuvoje gyvenantys draugai ir artimieji dažnai siunčia drabužius ir asmeninius daiktus, dovanas gimtadienio, Kalėdų ar kitomis progomis. Į Angliją mikroautobusais dažnai keliauja ir keturkojai draugai – ne išimtis ir siuntos į Liverpulį, gana daug gyvūnų šitokiu būdu gyventi „persikrausto“ ir į Londoną.
Atskira siuntų kategorija – statybinės medžiagos. Lietuvoje jos pigesnės, o pasinaudojus akcijomis galima sutaupyti ir dar daugiau, tad apsukrūs tautiečiai prašo giminių ar draugų nupirkti remontui reikalingų medžiagų. Kaip siuntos į Liverpulį, Mančesterį ir kitus Anglijos miestus atkeliauja ir tinkas, ir dažai, ir įvairios apdailos medžiagos.
Taip pat gana dažnai siunčiami ir dar didesni daiktai – baldai, buitinė technika. Kartais išsikraustydami gyventi į Angliją žmonės tiesiog negali pasiimti tokio „bagažo“, o kartais pavyksta Lietuvoje viską nusipirkti tiesiog pigiau. Taip pat pastebima ir nauja didelių siuntų tendencija – dažnai siunčiami ne tik dviračiai, bet ir motoroleriai, elektriniai riedžiai.