Saulės elektrinės – būdas, sutaupyti išlaidų elektrai

Elektros energija tapo neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Namuose elektra varomų prietaisų turime labai daug ir su kiekvienais metais jų tik daugėja. Todėl daugybė žmonių, matydami kaip didėja išlaidos elektros energijai ir kasmet kyla elektros kaina, ieško sprendimų, kaip sutaupyti. Vienas geriausių ir populiariausių variantų Lietuvoje šiuo metu – saulės elektrinės. Kasmet vis daugiau žmonių ima galvoti apie tokią investiciją, kuri gali užtikrinti Jums nepriklausomumą nuo elektros kainų šuolių.

Nuo ko pradėti?

Jeigu svarstote, kaip įdarbinti saulę savo namuose, pirmiausia, reikėtų pradėti domėtis, kokias turite galimybes tai įgyvendinti. Populiariausias variantas Lietuvoje – saulės elektrinės ant namų stogų. Jeigu Jūsų namas tam netinkamas,  pat elektrinė gali būti įrengta ir tiesiog ant Jūsų žemės. Svarbu iš anksto išmatuoti, ar turite pakankamai vietos.

O sužinoti, kokio dydžio elektrinė Jums reikalinga padės apskaičiavimas, kiek elektros išnaudojate kiekvieną mėnesį. Priklausomai nuo to reikia rinktis ir elektrinės galingumą bei dydį. Lietuvoje populiariausias saulės elektrinės pasirinkimas – 5-6 kW galios elektrinės.

Kaip išsirinkti?

Tai sunkiausias momentas, nes dažniausiai, investuojant į saulės elektrinę ne visi žino, kaip ir kokią rinktis. Tam geriausiai kreiptis į profesionalus, kurie puikiai išmano savo darbą ir gali patarti. Lietuvoje veikia keli patikimi saulės elektrinių rangovai, kurie gali pasirūpinti, kad Jūsų saulės elektrinės įrengimas praeitų be nesklandumų.

Tai reiškia, kad atvykę specialistai įvertins, ar statant elektrinę, nekils problemų. Dažniausiai elektrinė montuojama nuo pradžios iki pabaigos. Tai reiškia, kad išvykus meistrams, elektrinė jau bus pajungta į centrinį elektros tinklą ir veiks iš karto. Todėl labai svarbu rinktis tik patirtį turinčius meistrus, kurie išmano savo darbą. Taip pat ir todėl, kad dažniausiai šie darbai vyksta ant stogo, o tai yra labai svarbi namo vieta, kurioje reikia dirbti atsakingai ir atsargiai.

Kiek kainuoja elektrinė?

Labai daug gyventojų galvoja, kad saulės elektrinės įsirengimas yra brangus ir ilgas procesas. Tačiau iš tiesų, ne visi supranta, jog tai yra investicija. Jūsų įsirengta saulės elektrinė per kelis metus atsipirks ir galiausiai tapsite nepriklausomu elektros gamintoju. Jums nereikės jaudintis dėl nuolat kylančių elektros kainų ir jos sunaudojimo kiekio.

Be to, Lietuvoje jau ne pirmus metus  galima gauti valstybės paramą elektros energijos elektrinei įsirengti. Tereikia užpildyti paramą ir tai padaryti laiku. Gavus paramą, investicija atsipirks dar greičiau, o elektrinės įrengimas kainuos mažiau.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.