Parama saulės elektrinėms, kaip ją gauti?

gray auto bill counter
Photo by Pixabay on Pexels.com

Tai gali būti aktualu praktiškai kiekvienam, net jeigu šiuo metu ir negalvojate apie nuosavą elektrinę. Kadangi jos sparčiai populiarėja ir labai tikėtina, jog ateityje tikrai nemaža dalis žmonių gamins elektrą savarankiškai būtent tokiu būdu. Tuo labiau, kad į tai investuojama ir pakankamai nemažai pinigų, kas dar labiau skatina žmones rinktis atsinaujinančius energijos šaltinius. Ir tokią paramą gauti bei ja pasinaudoti tikrai nėra sudėtinga. Aišku, prieš tai reikėtų pasidomėti visomis sąlygomis bei kriterijais, kuriuos reikia atitikti. O tuomet tik beliks pasirinkti norimą elektrinę, pasirūpinti jos įrengimu bei užpildyti paraišką specialioje sistemoje. To pilnai pakanka, jog būtų skirta parama, kuri kartais leis atgauti gana nemažą dalį investicijų.

Ar yra kažkokių ypatingų reikalavimų?

Nors pradžioje visi formalumai, pagal kuriuos skiriama parama saulės elektrinėms gali atrodyti pakankamai painūs, tačiau iš tikrųjų viskas labai paprasta. Tuo labiau, jog tikrai nėra kažkokių išskirtinių reikalavimų, dėl ko kiekvienam pasinaudoti tokia parama nepavyks. Aišku, būstas arba žemės sklypas turi būti įregistruotas, taip pat paramos dydis priklauso nuo elektrinės galingumo bei to, kas yra registruota pastate, kur bus statomas toks įrenginys. Taip pat svarbu pasidomėti, kada yra skelbiami kvietimai pasinaudoti tokia parama, kadangi kitu laiku teikti paraiškų galimybės nėra. O visais kitais klausimais galima pasikonsultuoti net ir su elektrinių pardavėjais arba šioje srityje dirbančiais specialistais.

Įsipareigojimai ir kiti niuansai

Kuomet paskiriama parama saulės elektrinėms žmogus privalo ją įsirengti bei eksploatuoti. Taip pat tokiu būdu pagaminta energija negali būti naudojama komercinei veiklai, bent jau pirmus penkis metus. Lygiai tiek pat laiko neturėtų būti parduodamas ir turtas, kuriame įrengtos elektrinės. Tiesa, šioje vietoje gali būti taikomos išimtys, tačiau apie tai turėtų būti informuojamos atitinkamos institucijos ir su jomis suderinami visi niuansai. Be to, penkių metų laikotarpyje gali būti atliekamas patikrinimas, ar elektrinė tikrai yra nurodytoje vietoje ir ar ji veikia. Tačiau dėl to nerimauti tikrai nereikėtų, ypač jeigu sėkmingai naudojatės šiuo įrenginiu ir jo gaminama energija.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.