Reklama internete: kur reklamuoti verslą

reklamaInterneto reklama – labai didelė galimybių jūra. Tikrai. Čia viskas gali būti panaudota įmonės reklamai ir prekės ženklo populiarinimui. Tik nuo ko pradėti naujoms įmonėms? Hmmm, „naujoms“?.. Tai tinka ir senoms, kurios vis dar leidžia milijonus TV reklamai ir lauko stendams, bei spausdinasi per visą laikraščio puslapį.

Interneto puslapis

Taip, įmonės tinklalapis yra pagrindinis reklaminis leidinys. Čia galima skelbti viską – kontaktus, vadybininkų nuotraukas ir el. pašto adresus, specialius pasiūlymus, nuolaidas ir t.t. Tik visa tai turi būti tinkamai apiforminta, sugrupuota ir lengvai pasiekiama vartotojui.

Interneto puslapis yra kiekvienos įmonės agentas, dirbantis 365 dienas per metus be jokių išeiginių. Tik ar toks reklamos agentas sugeba pasiekti savo tikslų? Tai jau kitas klausimas, į kurį dabar nesigilinkime.

Verslo katalogai

Taupantiems laiką ir norintiems pasirinkti iš kelių įmonių, reikalingas verslo katalogas su kaip įmanoma logiškesnėmis kategorijomis. Pagal jas lankytojas gali surasti, ko jam iš tikrųjų reikia. Atsivertęs pirmų 10 įmonių kontaktus, reikia tik nusiųsti užklausą ir, sulaukus atsakymo, išsirinkti geriausią paslaugų tiekėją. Tai idealus variantas visoms paslaugas tiekiančioms įmonėms. Bet čia jau slypi kiti niuansai – ar visada pavyks papulti tarp tų pirmųjų 10 įmonių? Tokios paslaugos paprastai yra mokamos, nors registracija verslo kataloge visada yra nemokama.

Verslo katalogas pateikia pagrindinius kontaktinius duomenis, paslaugų aprašymą ir informaciją, kuri yra prieinama viešai iš registrų centro – įmonės adresas, kodas, vadovas, skolų rizikos vertinimas, darbuotojai ir t.t. Lyderis yra neabejotinai Rekvizitai.vz.lt, tačiau Imones.lt ir Spec.lt pastaruoju metu lipa jam ant kulnų…

Socialiniai tinklai

Taip, Facebooke kai kurie lietuviai tiesiog gyvena. Seniau gyveno forumuose, IRC pokalbių kanaluose, ICQ, Skype, o dabar masiški persikraustė į Facebooką. Ir į Instagram. Kiti socialiniai tinklai yra tik pagalbiniai, tačiau Facebookas yra Nr. 1. Pletkų ir laisvalaikio praleidimo vieta. Tuo naudojasi ir įmonės. Tik reikia gudriai pateikti savo reklamą, kitaip ji bus neefektyvi.

Reklama čia persikelia į tam tikras interesų grupes ir bendruomenes. Aišku, jei ji pernelyg įkyri, gali padaryti daugiau neigiamos įtakos, nei teigiamos.

Youtube

Youtube yra pristatinėjamas įvairiai. Tai video klipų laikymo tarnyba. Tai ir socialinis tinklas, kuriame žmonės komentuoja video, pykstasi, skiriasi ir aiškinasi santykius. Specialistai mano, kad tai yra paieškos sistema. Nr.2 pasaulyje. Kas pirmas – Google. Reklamuotis Youtube galima sukūrus gerus vaizdo klipus apie savo paslaugas. Ne, nereikia super animacijos, scenarijaus ir aktorių. Tiesiog nuoširdžiai pristatyti paslaugas ir paaiškinti jų naudą. Lietuvoje vaizdinės medžiagos mažai, todėl visokie mokomieji video tampa labai vertingi ir žiūrimi. Be to tai labai ilgalaikė reklama.

Google AdWords

Tai vienareikšmiškai efektyviausia interneto reklamos priemonė. Moki už paspaudimus, reiškia ateina per reklamą tik suinteresuotas klientas. Jis kur kas vertingesnis, nei atsitiktinis, iš paprastos paieškos atėjęs žmogus. Tolimesnė sėkmė priklauso nuo interneto puslapio, apie kurį jau kalbėjome.

Linkime sėkmės reklamuojantis!

 

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.