Rankų skausmo mažinimas masažo pagalba

Jau seniai yra žinomi masažo privalumai mūsų sveikatai – rankų masažas nėra išimtis. Rankų masažo pagalba galime geriau pasijusti, atsipalaiduoti, sumažinti raumenų įtampą ir netgi juntamą rankų skausmą.

Atlikti tyrimai parodė, kad kartą per savaitę atliekamas profesionalus rankų masažas gali padėti veiksmingai sumažinti rankų skausmus, kurie yra siejamai su tokiomis ligomis kaip artritas, riešo kanalo sindromas ir neuropatija. Taigi, verta giliau pažvelgti į rankų masažo privalumus.

Kada gali pagelbėti rankų masažas?

Kalbant apie rankų masažo privalumus visų pirma verta įvardinti bent keletą pagrindinių ligų, kurių gydymo atveju rankų masažas gali tapti labai veiksminga priemone.

Artritas

Artritas gali būti ypatingai skausmingas ir varginantis. Atliktų tyrimų rezultatai rodo, kad artritas gali net 75 % sumažinti rankų jėgą, o tai reiškia, kad net ir tokios paprastos kasdienės užduotys kaip durų atidarymas gali tapti labai sudėtingos ar netgi neįveikiamos.

Laimei įrodyta, kad rankų masažas gali pagelbėti – atlikto tyrimo metu nustatyta, kad kartą per savaitę atliekant profesionalų rankų masažą ir kasdien savo rankas masažuojant patiems galima sumažinti juntamą rankų skausmą. Šio tyrimo metu taip pat išsiaiškinta, kad tyrimo dalyviai jautė mažesnį nerimą, susilpnėjusius depresijos simptomus ir pagerėjusią miego kokybę.

Riešo kanalo sindromas

Riešo kanalo sindromas sukelia skausmą, sustingimą ir riešo susilpnėjimą. Tai yra labai dažnas nervų sutrikimas su kuriuo pasaulyje susiduria milijonai žmonių.

Nustatyta, kad masažo terapija gali padėti sumažinti riešo kanalo sindromo sukeliamus rankų skausmus. Be to, atlikto tyrimo dalyviams masažo terapijos dėka sumažėjo ir nerimas, pagerėjo nuotaika ir sustiprėjo rankos. Nors masažo terapijos metu riešo kanalo sindromo gydymo atveju yra susitelkiama į riešą, taip pat kartu masažuojama ir visa ranka, plaštaka, petys ir kaklas. Pasitelkiama masažo technika priklauso nuo paciento sveikatos būklės.

Neuropatija

Neuropatija yra nervų pažeidimas, kuris sukelia skausmą rankose ir pėdose. Šis pažeidimas taip pat gali sukelti sąstingį, dilgčiojimą ir kitus nemalonius pojūčius. Masažas gali padėti pagerindamas kraujotaką ir padidindamas kraujo tekėjimą į galūnes. Visa tai sumažina skausmus, padeda pašalinti kitus neigiamus simptomus ir pagerina gyvenimo kokybę.

Reumatoidinis artritas

2013 m. atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad vidutinio ir lengvo spaudimo masažiniais judesiais paremta masažo terapija, profesionaliai atliekama kartą per savaitę ir kasdien atliekama savo pačių jėgomis namų sąlygomis, po mėnesio reumatoidiniu artritu sergantiems žmonėms padėjo sumažinti skausmą, padidino rankų jėgą ir judesių amplitudę.

Kokie yra rankų masažo privalumai?

Rankų masažas gali pagerinti mūsų sveikatą ir bendrą savijautą daugybe būdų, tarp kurių yra ir:

Sumažinamas rankų skausmas ir įtampa

Vienas pagrindinių rankų masažo privalumų – tai rankų skausmo mažinimas. Jau buvo išvardinta ne viena priežastis, kuri gali įtakoti rankų skausmą, tačiau taip pat toks skausmas gali būti nulemtas ir fizinių traumų, pernelyg didelio fizinio krūvio arba netaisyklingos rankų padėties.

Rankų masažas padeda sumažinti skausmą, padidinant raumenų temperatūrą ir sutrikdant receptorių siunčiamus signalus į smegenis bei tokiu būdu neleidžiant nervams gauti signalo sukurti skausmo pojūtį. Raumenų temperatūra yra padidinama atliekant masažinius judesius, kurie paskatina kraujotaką. Kai temperatūra pakyla, raumenys atsipalaiduoja, nes padidėja jų elastingumas. Raumenų atsipalaidavimas sumažina skausmą, kadangi nebėra juntamas joks pasipriešinimas.

Mažesnis nerimas, didesnis atsipalaidavimas, geresnė nuotaika ir miego kokybė

Rankų masažas gali paskatinti atsipalaidavimą – tiek fiziškai, tiek ir psichologiškai. Atsipalaidavimas pasiekimas sumažinant susikaupusią įtampą ir padidinant tokių hormonų kaip serotoninas ir dopaminas išsiskyrimą.

Rankų masažo terapijos metu taip pat pagerinama ir kraujotaka. Pagerėjusi kraujotaka padidina raumenų temperatūrą, o tai savo ruožtu sumažina pasipriešinimą bei padeda sumažinti įtampą. Tuo tarpu sumažėjusi įtampa padeda mūsų kūnui fiziškai atsipalaiduoti.

Tačiau, kaip jau buvo minėta, rankų masažas skatina ir psichologinį atsipalaidavimą. Kortizolis yra streso hormonas, kuris sumažina atsipalaidavimą. Rankų masažo metu veiksmingai sumažinamas kortizolio lygis, kuris „pakeičiamas“ serotonino ir dopamino hormonais. Pastarųjų hormonų gamyba padeda žmogui psichologiškai atsipalaiduoti ir pasijusti geriau.

Greitesnis atsistatymas po operacijos ar traumos

Chirurginės operacijos gali turėti didelį neigiamą poveikį žmogaus kūnui. Dažnai dėl sumažėjusios judesių amplitudės raumenys tampa įsitempę, o atsiradusi didesnė įtampa padidina juntamą skausmą.

Rankų masažas gali padėti sumažinti neigiamus operacijos padarinius pašalinant įtampą ir atpalaiduojant rankas. Raumenų įtampa yra nulemta raumeninio audinio elastingumo sumažėjimo. Neelastiškas raumeninis audinys įtakoja didesnį skausmą. Tuo tarpu rankų masažas padeda padidinti elastingumą, tokiu būdu sumažinant skausmą.

Rankų masažo terapija taip pat gali padėti pagerinti ir atsistatymą po patirtų fizinių traumų. Dažnai tokiais atvejais padariniai būna labai skausmingi ir reikšmingai pabloginantys bendrą savijautą. Atsistatymas rankų masažo pagalba pagerėja dėka pagerėjusios kraujotakos ir limfinės sistemos stimuliavimo.

Masažuojant rankas raumeniniai audiniai, kurie supa kraujagysles, atsipalaiduoja, o tai padeda kraujui lengviau per juos tekėti. Be to, tokiu būdu raumenys gauna daugiau deguonies ir maistinių medžiagų. Savo ruožtu visa tai padeda paspartinti gijimą ir išsaugo stiprius bei sveikus raumenis.

Taip pat svarbu paminėti, kad rankų masažo metu yra stimuliuojama ir limfinė sistema. Mūsų organizme esanti limfinė sistema padeda veiksmingai pašalinti įvairias atliekas ir kitas kenksmingas medžiagas, kurios priešingu atveju galėtų sulėtinti atsistatymo procesą. Visos minėtos kenksmingos medžiagos iš organizmo yra pašalinamos per limfmazgius. Kuomet mūsų organizme sumažėja atliekų, kartu sustiprėja ir raumenys bei pagerėja jų būklė. Be to, limfinės sistemos stimuliavimas taip pat gali padėti sumažinti rankų patinimą. Pastarasis atsiranda tuomet, kuomet susikaupia daug atliekų, labai dažnai aptinkamų riešų srityse. Taigi, viso šio proceso metu sumažinamas rankų patinimas ir skausmas.

Papildomi bendro kūno masažo privalumai sveikatai

Remiantis 2018 m. atlikto tyrimo duomenimis, reguliarus masažas gali padėti sumažinti ir kraujospūdį. Ir nors šio tyrimo metu nebuvo išskirtinai susitelkta į rankų masažą, pastarasis privalumas gali būti būdingas ir rankų masažo terapijai, kadangi neretai masažo metu yra masažuojamos ne tik rankos, tačiau ir pečiai, kaklas bei kitos kūno sritys.

Tuo tarpu 2015 m. tyrimas, kuriame dalyvavo seselės, dirbančios intensyvios terapijos skyriuje, parodė, kad bendras kūno masažas, atliekamas du kartus per savaitę, padėjo reikšmingai sumažinti streso lygį.

2017 m. atliktas tyrimas parodė, kad masažas gali būti naudingas susiduriant su labai įvairiomis ligomis, tarp kurių yra ir įvairūs skausmo sindromai, aukštas kraujospūdis, autoimuninės ligos, autizmas, Parkinsonas, senatvinė demencija ir kt.

Pabaigai

Moksliniai tyrimai parodė, kad reguliarus rankų masažas gali padėti sumažinti skausmą, padidinti rankų jėgą ir sumažinti stresą bei nerimą. Rankų masažas gali tapti veiksminga pagalbine priemone gydant artritą, riešo kanalo sindromą, neuropatiją ir kitas ligas. Todėl profesionalus rankų masažas gali būti labai vertinga investicija į savo sveikatą ir savijautą.

Daugiau informacijos: https://www.masazuotojas.lt/

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.