Prezervatyvai. Kokie privalumai ir trūkumai?

prezervatyvaiPrezervatyvai yra dažniausiai pasirenkama kontraceptinė priemonė. Jie gali ne tik apsaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo, bet ir apsaugo nuo lytiniu būdu plintančių ligų. Nors prezervatyvas yra patikima apsaugos priemonė, kaip ir kiti kontracepcijos metodai, prezervatyvas turi ne tik privalumų, bet ir trūkumų.

Privalumai:

  • Lengvai pasiekiami. Prezervatyvus galima įsigyti vaistinėse, parduotuvėse, internetu, jiems nereikia jokio recepto ir nereikia būti pilnamečiu. Kitoms kontraceptinėms priemonėms neretai reikia ne tik recepto, bet ir procedūros, jog jos veiktų.
  • Be hormonų. Daugelis kontracepcijos metodų efektyviai apsaugo, tačiau moterys patiria nemalonius pojūčius. Kai kurios kontraceptinės priemonės gali sukelti galvos skausmą, pykinimą, nereguliarų kraujavimą ir taip toliau. Prezervatyvai yra be hormonų, todėl to nesukelia. Tai vienintelė priemonė, kuri efektyviai ir nekenkiant sveikatai apsaugo nuo lytiškai plintančių ligų. Sargius galima naudoti ir maitinant krūtimi.
  • Prezervatyvai turi daugelį kitų privalumų. Juos galima naudoti vartojant kitus vaistus, jais lengva naudotis, galima visada nešiotis su savimi, jų kaina yra maža ir taip toliau.
  • Prezervatyvai turi ir keli trūkumus:
  • Prezervatyvas gali plyšti ar nusmukti sekso metu. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, jog tai gali būti tik tuo atveju, jei yra pasirinktas netinkamas arba nekokybiškas prezervatyvas, pasitaiko ir tuo atveju, jei prezervatyvas buvo netinkamai uždėtas.
  • Gali sukelti sudirginimo arba alergines reakcijas. Kai kurie žmonės yra alergiški lateksui, tačiau tokiu atveju reikėtų tiesiog pasirinkti prezervatyvą, kuris būtų pagamintas iš kitos medžiagos.

Kitas trūkumas yra tas, jog prezervatyvas pertraukia seksą. Prezervatyvu yra būtina pasirūpinti iš anksto, jis turi būti pasiekiamoje vietoje, tačiau vis tiek netenka jo užsidėti iš karto. Dažniausiai žmonės pradeda bučiuotis, nusirengti ir tik tada pasirūpina prezervatyvu. Tačiau prezervatyvo užsidėjimas trunka vos keletą sekundžių, todėl tai nesugadina malonumo.

Prezervatyvai akivaizdžiai turi gerokai daugiau privalumų nei trūkumų. Todėl jie yra dažniausiai pasirenkama kontracepcijos priemonė. Visgi, vien to, jog prezervatyvai yra patikimi neužtenka. Norint, jog jie apsaugotų, yra svarbu pasirinkti tinkamą prezervatyvą ir patikimą gamintoją. Durex prezervatyvai yra dažniausias pasirinkimas. Šis gamintojas turi sukaupęs ilgametę patirtį, prezervatyvus gamina daugiau nei 100 metų, todėl gali pasiūlyti geriausius gaminius. Svarbu pasirinkti gamintoją, kuris turėtų didelę gaminimo patirtį ir galėtų pasiūlyti kokybiškas prekes.

Dar vienas prezervatyvų privalumas, kuris nebuvo paminėtas, yra skonis ir funkcijos. Durex gali pasiūlyti ne tik kokybiškus prezervatyvus, kurie suteiks apsaugą. Šis gamintojas siūlo įsigyti įvairių skonių, kvapų prezervatyvus, kurie leis patirti daugiau malonumo. Šie prezervatyvai gali būti naudojami oralinio sekso metu. Atliekant oralinį seksą yra svarbu naudoti prezervatyvą, kadangi oralinio metu yra tikimybė užsikrėsti lytiniu būdu plintančiomis ligomis. Be to, prezervatyvas gali suteikti ir malonumo. Malonus kvapas ir skonis gali suteikti daugiau malonumo moteriai, kuri atlieka oralinį. Funkcijos gali suteikti taip pat daugiau malonumo. Pasitaiko, jog moterys nepatiria sekso metu nei orgazmo, nei malonumo. Tokiu atveju verta išmėginti ne tik lubrikantus, bet ir prezervatyvus su funkcijomis. Tam tikros funkcijos gali suteikti daugiau malonumo ir vyrui, ir moteriai, todėl išbandyti yra tikrai verta.

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.