Pradedančiam verslui – įmonių steigimas

įmonių steigimas KauneStatistika rodo, kad vis daugiau žmonių Lietuvoje ryžtasi imtis savo verslo ir dirbti sau. Dažnai neįvertinimas, mažas atlyginimas ir kiti samdomo darbo trūkumai aktyvius ir saviraiškos siekiančius žmones išgina į laisvai samdomų specialistų, o vėliau ir verslininkų rinką. Kai jau poreikiai didėja ir norisi kurti kažką savo, dažniausiai pradeda dominti įmonių steigimas ir tvarka. Pasirodo, tai nėra pats paprasčiausias dalykas.

Įmonių steigimas – sudėtingas procesas?

Iš tiesų Lietuvoje įsisteigti įmonę gali toli gražu ne kiekvienas žmogus. Tam reikia nemažai ekonominių, teisinių ir vadybinių žinių. Deja, tenka pripažinti, kad pradedantys verslininkai dažniausiai yra savo idėjos įgyvendintojai ir nešėjai, bet ne patys geriausi buhalteriai ar juristai. Todėl Lietuvoje sparčiai populiarėja tokiam verslui galintis padėti paslaugų tiekėjas – įmonių steigimo paslaugas teikiančios įmonės.

Tai labai naudingas pasirinkimas, nes tokiose įmonėse yra suburta visa reikiamų specialistų pagalba, kuri tikrai žino, kaip įsteigti įmonę nuo pradžios iki pabaigos. Tokios srities specialistams įmonių steigimas Kaune ar kitame mieste – kasdienis jų darbas, todėl net ir rimti iššūkiai jiems įveikiami žymiai lengviau ir greičiau nei pradedančiam verslininkui.

Kodėl verta naudotis tokiomis galimybėmis?

Pirmiausia, reikia žinoti, jog norint įsteigti įmonę, reikalinga nemažai dokumentų. Iš kur visus juos gauti ir kaip sugrupuoti? Tam jau reikia nemažai žinių. Įmonei reikalingi įstatai, steigimo dokumentai, pareigybių parašai ir dar daug įvairių dokumentų. O ką jau kalbėti apie dokumentus, susijusius su darbo sauga ir rizikos vertinimu.

Visam tam reikia ne tik pakankamai žinių, bet ir laiko. Tikrai nepavyktų viskuo pasirūpinti per vakarą ar du. Tuo tarpu, profesionalams, kuriems įmonių steigimas Kaune ar kitame mieste yra jų kasdienis darbas tokios užduotys įveikiamos žymiai lengviau ir greičiau. Kam eikvoti savo laiką, jei jį galite leisti atlikdamas svarbius darbus verslo plėtroje?

Turbūt nereikia nė minėti, kad norint įsteigti įmonę dar reikia ir nemažai buhalterinių bei ekonominių žinių. Lietuvoje galiojantys įstatymai įmonių steigimui kelia nemažai reikalavimų. Visam šūsniui dokumentų ir įstatymų analizavimui gali tekti sugaišti nemažai laiko ir nervų. Dažniausiai todėl verslininkai ryžtasi samdyti profesionalus. Visgi buhalteriniai įmonės reikalai – ne juokas, jais turi rūpintis gerai nusimanantys žmonės.

 

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.