Pjūklą patariama rinkti pagal darbų pobūdį

 

Specialistai pataria grandininį pjūklą pasirinkti atsižvelgiant į tai, kokius darbus planuojama atlikti. Svarbiausios pjūklų dalys, kurios nulemia, kokioms užduotims skirtas įrankis – tai grandinės pjovimo mechanizmas bei variklis.

Skirtingos grandinės skirtingai medienai

Pjūklų grandinės, skirtos pjauti medieną turi kaltelio tipo dantis. Lietuvoje žmonės dažniausiai renkasi užapvalintus kaltelius, kurie skirti minkštai medienai, juos paprasta pagaląsti, mažiau atšimpa pjaunant nešvarią medieną. Kalteliai taip pat būna stačiakampiai, su kuriais geriau pjauti kietą medį, tiesa, pagaląsti juos šiek tiek sudėtingiau.

Pjūklas profesionalams ar buitiniams vartotojams

Pjūklas renkamasis ir pagal tai ar jis bus naudojamas visą dieną darbui miške ar tik sodo genėjimui, malkų paruošimui, ar bus pjaunama stora, plona, minkšta ar kieta mediena. Ilgam ir profesionaliam darbui renkamasi įrankius, turinčius galingus variklius, leidžiančius atlikti daugiau darbų per tą patį laiką. Namų poreikiams nereikia itin galingo ir brangaus pjūklo.

Pjūklų dalys, nulemiančios pjovimo greitį ir kokybę

Reikėtų atkreipti dėmesį į šias grandininių pjūklų dalis, kurių savybės svarbios atsižvelgiant į darbo pobūdį:

Grandinės juosta. Jos būna įvairių ilgių, kuo ilgesnė juosta tuo storesnį medį gali perpjauti. Paprastai benzininiai pjūklai yra labiau skirti profesionalams, jie yra galingesni, o juostos ilgesnės.

Grandinė ir jos greitis. Jau aptarėme, kad grandinės turi skirtingo tipo dantis, tačiau taip pat svarbu ir jos greitis, matuojamas metrais per sekundę. Profesionalių benzininių pjūklų grandinės pasiekia 20 m/s greitį, o buitinių elektrinių įrankių – apie 9 m/s.

Variklis. Benzininiai pjūklai turi dvitaktį variklį, jo galia matuojama pagal variklio dydį, kartais galingumas įvardijamas kaip cilindro darbinis tūris ir matuojamas kubiniais centimetrais. Pavyzdžiui, malkoms pjauti skirto nebrangaus pjūklo cilindro darbinis tūris gali būti 38,2 cm3, o juostos ilgis 45 cm, o profesionaliam darbui skirto pjūklo cilindro darbinis tūris gali siekti 50,1 cm3.

Taigi, atkreipdami dėmesį į pjūklų dalis, pasirinkite įrankį, atsižvelgę į tai, kiek ir kokius darbus ketinate nuveikti. Jeigu reikalingas pjūklas tik buitiniams poreikiams ir netoli yra elektros šaltinis, jums užteks mažiau galingo elektrinio įrankio, kurio eksploatacija bus pigesnė.

 

rasytojas Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.