Papildai sportui – tarpinis elementas tarp sporto bei mitybos

papildai sportui

Papildai sportui – tarpinis elementas tarp sporto bei mitybos

Daili figūra dažniausiai būna ne palankios genetikos dovana, o subalansuotos mitybos bei reguliarios fizinės veiklos rezultatas. Šią taisyklę žinome kiekvienas, tačiau toli gražu ne visi ją gebame praktiškai įgyvendinti (apie gražų kūną svajoja abiejų lyčių atstovai – kam aktualu liaunas liemuo, o kam – raumeningos rankos). Dažniausiai, vykdydami misiją „ekstremalūs kūno pokyčiai“, sumažiname tam tikrų produktų kiekį lėkštėje ir padidiname fizinį krūvį. Tarp šių dviejų elementų neretai įsiterpia papildai sportui. Ir nereikia skubėti pastarųjų ar juos vartojančių teisti: kalbame ne apie liūdnai pagarsėjusį dopingą ar raumenis dirbtinai išpučiančius steroidus. Tinkamai parinkti ir atsakingai vartojami sporto papildai gali padėti palengvinti kelionę svajonių kūno link bei išsaugoti pasiektus rezultatus.

Papildai sportui – populiari prekė ne tik tarp profesionaliai sportuojančių asmenų, bet ir tarp pradedančiųjų. Pastarųjų pasirinkimas priklauso nuo to, kokio rezultato tikimasi pasiekti:

  1. Pagreitinti medžiagų apykaitą?
  2. Skatinti kalorijų deginimą?
  3. Papildomai aprūpinti organizmą trūkstamomis medžiagomis?
  4. Stimuliuoti raumenų augimą?
  5. Didinti ištvermę, būtiną aktyviai sportuojant?

Lentynos lūžte lūžta nuo papildų sportui asortimento: l-karnitinas – pažinties su pastaraisiais pradžia. Kuo išskirtiniai šios grupės papildai sportui?

  • L-karnitinas skatina riebalų deginimo procesą.
  • Negana to, kūne esančios riebiosios medžiagos efektyviai įdarbinamos – sportuojant padidėja energijos bei ištvermės kiekis.
  • Reguliuojamas širdies darbas treniruotės metu.
  • Prisideda prie riebių, saldžių, daug angliavandenių turinčių produktų poreikio sumažėjimo (šie – vienas didžiausių „pagalių į ratus“ tobulos figūros link).
  • Skatinama geresnė savijauta bei natūraliai didėja poreikis sportuoti.

Profesionaliausią konsultaciją, jums reikalingas l-karnitinas ar kitos rūšies papildai sportui, neabejotinai galėtų suteikti sporto treneris, prieš tai įvertinęs sportuojančiojo sveikatos būklę bei pageidaujamus pasiekti rezultatus. Tik tokiu atveju papildai sportui gali suteikti maksimalią naudą bei sumažinti šalutinio poveikio riziką. Savarankiškai sportuojantys ir neturintys galimybės pasikonsultuoti su profesionaliu treneriu, patarimo turėtų kreiptis į papildų pardavėją. Blogiausia, ką galima padaryti, tai aklai pasitikėti forumų diskusijų nuotrupomis ar pažįstamų rekomendacijomis – rizikuojama ne tik veltui išleisti pinigus (sporto papildai – ne pigus malonumas), bet netgi pakenkti savo sveikatai.

straipsniai Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.